better call saull

Better Call Saul yaratıcısı Peter Gould son sezon hakkında konuştu

Better Call Saul’un son sezonu, Breaking Bad’i çok farklı bir açıdan görmenizi sağlayacak!

Better Call Saul, eski dolandırıcı Jimmy McGill’in profesyonel takma adı olan ve daha sonra Breaking Bad‘de önemli bir rol oynayan, ahlaki açıdan meydan okuyan bir ceza avukatı olan Saul Goodman’a odaklanıyor.

svg%3E

Geçen sezonu büyük beğeni toplayan şovunun son sezonunu yazma sürecinde olan Gould, The Hollywood Reporter’a “Better Call Saul’u izlemeyi bitirdiğinizde Breaking Bad’i çok farklı bir açıdan göreceksiniz.” dedi. Gould, ezber bozan bir altıncı sezonu ima etti:

“Sanırım Breaking Bad’deki karakterler ve olaylar hakkında bilmediğimiz şeyler ve bu karakterlerin birçoğunun kaderi hakkında insanları şaşırtabilecek veya onları kesinlikle farklı bir ışık altına sokabilecek şeyler öğreneceğiz.”

Dizinin ortak yaratıcısı, başka bir dizinin geçmişini anlatan spin-off serisine son bir sezon yazmanın zorlukları hakkında da konuştu:

“Bu iş, şeytanın kendi rubik küpü, çünkü bu karakterlerin nerede olduğunu ve bazılarının nerede sona erdiğini biliyoruz.”

svg%3E

Gould son olarak sözlerine şunları ekledi:

“Çok fazla sınırlama var. Çok fazla zorunluluk var. Bazı açılardan, her şeyi birbirine uygun hale getirmeye, Better Call Saul’u kendi tutarlı hikayesi haline getirmeye ve aynı zamanda Breaking Bad etrafında bir çerçeve oluşturmaya çalışmak eğlenceli.”

5. sezonu henüz Netflix Türkiye‘ye gelmese de Amerika’da birkaç ay önce yayımlanan dizinin son sezonu (6.sezon) için sıkı çalışmalar devam ediyor. Umarız ki Gould ve Gilligan diziyi güzel bir şekilde sonlandırırlar.

Better Call Saul ile ilgili yeni gelişmeler ve daha fazlası için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.