ben affleck batman

Ben Affleck, yeni “The Flash” filminde Batman olarak karşımıza çıkacak

Ben Affleck, The Flash filminde Batman rolüyle geri dönecek. Aynı zamanda Batman rolüyle geri dönecek bir diğer isim de daha önce adı “The Flash” filmiyle anılan Michael Keaton olacak.

2017 yılında izleyici karşısına çıkan Justice League’in yarattığı hayal kırıklığı nedeniyle DC Sinematik Evreni belirsiz bir geleceğe sürüklenmişti. DC Films’in başına getirilen Walter Hamada ise; Aquaman, Joker, Shazam! gibi başarılı DC uyarlamalarına imza atarak evrenin geleceğini biraz daha sağlamlaştırdı. DC Films’in başarılı işler ortaya koymasıyla; The Flash, Shazam 2!, Aquaman 2, Black Adam gibi yeni DC uyarlamalarının önü açılırken, Warner Bros.’u da DC Sinematik Evreni’ne ikinci bir şans vermeye ikna etti.

michael keaton batman

Ben Affleck ve Micheal Keaton karşımıza hangi şekilde çıkacak?

Justice League’de de Flash’a hayat veren Ezra Miller‘ın başrolünü üstleneceği “The Flash”, adını aldığı karaktere odaklanacak olsa da hikaye gereği diğer DC kahramanları da filmde bulunacak. Film, DC Comics’in sevilen çizgi romanlarından biri olan “Flashpoints” hikayesini anlatacak. Filmde; Superman, Batman, Wonder Woman gibi sevilen kahramanların farklı versiyonlarını izleyeceğiz. Buna rağmen film, çizgi romanın birebir uyarlaması olmayacak.

“Flashpoint” hikâyesinde yapılan bu değişiklik, beyaz perdede Batman’e hayat vermiş bir diğer ismin daha, yıllar sonra Batman rolüyle geri dönmesinin önünü açacak. Bu isim de Michael Keaton olacak.

Belirttiğimiz gibi film, Flashpoint hikayesinin tamamen aynısı olmayacak. Çizgi romanda olduğu gibi tek bir zaman çizgisi yerine farklı evrenler anlatılacak. Bu da filmde aynı anda birden çok Batman’in var olabileceği anlamına geliyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.