Avatar 2’nin çekimleri tamamlandı

avatar 2

Koronavirüs sebebiyle defalarca ertelenen Avatar 2’nin çekimleri sonunda tamamlandı. 2009 yılında vizyona giren ve gişede büyük bir başarı elde eden Avatar’ın devam filmlerinin geleceğini ve 2. filmin uzun bir süredir çekim aşamasında olduğunu biliyorduk. Ancak Koronavirüs nedeniyle çekimlere ara verilmesinin ardından ne kadar ilerleme katedildiği merak konusuydu.

avatar 2

James Cameron, “Avatar 2” çekimlerinin tamamen bittiğini açıkladı

İlk filmin çok sevilmesi de ele alınırsa toplamda ikişer yıl arayla yayımlanacak 4 yeni Avatar filmi planlanmıştı. “Aliens” ve “Titanik” gibi büyük filmlere imza atan Avatar yönetmeni James Cameron, Arnold Schwarzenegger’a Avatar 2 çekimlerini tamamen bitirdiğini, hatta 3. filmin de %95’ini çektiğini şu sözleriyle ifade etti:

“COVID, herkesi olduğu gibi bizi de vurdu. Yaklaşık 4,5 ay kaybettik. Bunun sonucu olarak da 2022 Aralık ayına erteledi. Bu zaten duyurulmuştu. Ancak bu, filmi bitirmek için fazladan bir yılım olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü Avatar 2’yi teslim ettiğimiz gün, Avatar 3’ü bitirmek için çalışmaya başlayacağız.

Şu an Yeni Zelanda’da çekimdeyiz. Canlı aksiyonun kalan kısmının çekimlerini yapıyoruz. Geriye %10’luk bir kısım kaldı. Avatar 2’yi %100 tamamladık, Avatar 3’ün ise %95’ini tamamladık”

Cameron, Yeni Zelanda’nın COVID-19 salgınına karşı en iyi mücadeleyi veren ülkelerden birisi olduğunu, bu yüzden çekimlerin daha fazla aksayacağını düşünmediğini de belirtti. Yönetmen, 3. filmin çekimlerinin bitmesinin hemen ardından Avatar 4 ve 5 için de kolları sıvayacak.

Erken bitirilmesine rağmen montajının uzun sürmesi ve pandeminin varlığı nedeniyle Avatar 2’nin 16 Aralık 2022, Avatar 3’ün ise 20 Aralık 2024’te vizyona girmesi bekleniyor. Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
ratched

Sarah Paulson, Ratched hakkında konuştu

Sonraki
riverdale

Riverdale 5. sezon ne zaman?