“Wolfwalkers”dan ilk fragman yayımlandı

wolfwalkers

Geçtiğimiz yıl içerisinde açılışını yapan Apple TV+’ın orijinal filmi Wolfwalkers‘dan ilk fragman paylaşıldı. Animasyon türündeki film; The Secret of KellsSong of the Sea ve The Breadwinner gibi beğenilen yapımlarla adını duyuran İrlandalı stüdyo Cartoon Saloon‘un en yeni projesi. Filmin hem sinemalarda gösterime girmesi hem de Apple TV+’ta izleyici karşısına çıkması planlanıyor.

wolfwalkers

Wolfwalkers Konusu

Wolfwalkers’ın konusu ise şöyle: Batıl inançların ve sihirlerin olduğu bir dönemde genç avcı Robyn Goodfellowe, son kurt sürüsünü yok etmek için babasıyla birlikte İrlanda’ya gider. Robyn, şehir surlarının dışındaki yasak toprakları keşfederken geceleri kurtlara dönüşebildiği söylenen ve gizemli bir kabilenin üyesi olan özgür ruhlu Mebh ile arkadaş olur. Mebh’in kayıp annesini bulmaya çalışan Robyn, onu Wolfwalkerların büyülü dünyasına çeken bir sırrı ortaya çıkarır.

Walkwalkers

Filmin seslendirme kadrosunda ise Honor Kneafsey, Eva Whittaker, Sean Bean, Maria Doyle Kennedy, Simon McBurney, Tommy Tiernan, John Morton, Jon Kenny, Nora Twomey, Oliver McGrath, Niamh Moyles ve Sofia Coulais yer alıyor. İki tane Oscar adaylığına layık görülen Tomm Moore ve ilk uzun metraj filmini Wolfwalkers ile birlikte hayata geçiren Ross Stewart’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosuna Will Collins imzasını atıyor.

İrlanda yapımı Wolfwalkers, dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapmış ve eleştirmenlerden yüksek notlar almıştı. 10 Ekim’de ise Londra Film Festivali’nde izleyici karşısına çıkacak. Wolfwalkers’ın 11 Aralık tarihinde sinemalarda ve Apple TV+’ta gösterime girmesi bekleniyor.

wolfwalkers

Prömiyerinin ardından herhangi bir olumsuz eleştiri almayıp tam aksine her eleştirmen tarafından çokça övülen bu yapım, Apple TV+’ın başarısında büyük pay sahibi olacak gibi gözüküyor. Heyecanla bekliyoruz ve gelişmelerin takipçisi olacağız. Gerek çizim stili ve konusu,  gerekse kadrosuyla Cartoon Saloon’un çizgisini bozmayıp, kalite konusunda bizi şaşırtmayacağına inanıyoruz.

Filmin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın!

Total
0
Shares
Önceki
dr stone

Dr. Stone 2. sezonundan yeni fragman yayımlandı

Sonraki
saygı

Saygı dizisinin yeni fragmanı yayımlandı