Peaky Blinders

Anthony Byrne, Peaky Blinders’ın yeni sezonuyla ilgili konuştu

Anthony Byrne, Peaky Blinders 6. sezonuyla ilgili detaylar verdi!

Peaky Blinders dizisinin yönetmenlerinden Anthony Byrne, merakla beklenen 6. sezon hakkında konuştu.

Steven Knight‘ın yaratıcısı olduğu, ilk olarak 2013 yılında BBC kanalında yayımlanmaya başlayan ve kısa bir sürede oldukça geniş izleyici kitlesi kazanarak son yılların en sevilen dizileri içerisinde bulunan Peaky Blinders‘ın 6. sezonu için heyecanlı bekleyiş sürerken dizinin yönetmenlerinden Anthony Byrne, heyecanla beklenen 6. sezon hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Peaky Blinders

Dizinin takipçileri başrolünde Cillian Murphy’nin yer aldığı ve 6. sezon çekimlerine Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen dizinin çekimlere ne zaman devam edileceğini merak ederken, yönetmen Anthony Byrne, 6. sezonun açılış sahnesiyle ilgili önemli bilgiler verdi.

Hatırlayacak olursanız dizi 5. sezonunu tüm planları suya düştükten sonra adeta delirmenin eşiğine gelmiş olan Thomas Shelby’nin, çığlığı eşliğinde kafasına silah dayaması ile noktalamıştı. 6. sezonuın merak edilen faktörlerinden biri de bu noktadan sonra neler olacağı sorusuydu.

Anthony Byrne, dizinin 6. sezonun bu sahne ile başlayacağını ve bu sahneye bir açıklama getireceklerini belirtti.

“Yani, ilk göreceğiniz görüntü o alana geri dönecek… Tommy’nin kafasına bir silah dayadığı ana. Sonra oradan devam edeceğiz, o muhteşem anı çözüyoruz…”

Peaky Blinders

Byrne bir diğer yandan 6. sezonda diziye yeni bir kadın karakterin katılacağını şu şekilde açıkladı.

“Yeni kadın karakterimiz harika ve aynı zamanda oldukça karanlık ve gizemli bir karakter. Peaky’de onun gibi bir kadın karakter görmemiştim. Şimdilik size kim olduğunu açıklamayacağım ancak ipucu vermem gerekirse Tommy ile kesinlikle parası için yakınlık kuracak ve ona bir şekilde meydan okuyacağını söyleyebilirim. Düşman olup olmadığı hakkında fikrim yok fakat iyi birisi olacağını düşünmüyorum.”

Byrne karakterin diziye olan etkisiyle ilgili şöyle söyledi,

“O kesinlikle Tommy’e kök söktürecek. Temelde ona farklı bir şekilde meydan okuyor. Kesinlikle bir kahraman değil ve onun bir düşman olup olmadığını bilmiyorum. Oswald Mosley’e benziyor… Benzer bir ideolojiye sahip ve daha önce de söylediğim gibi herhangi bir karakter için zorlayıcı birisi… Silahları veya çeteleri yok ama virüs gibi ideolojileri var ve bu her şeyden daha tehlikeli.”

Peaky Blinders evreninde daha önce böyle bir karakter görmediğini belirten yönetmen, bu karakterin dengeleri değiştirebileceğini de belirtti.

Yeni sezon ile ilgili herhangi bir tarih belirtilmese de yönetmenin bu açıklamalarına bakacak olursak, Peaky Blinders 6. sezonunda seyircileri oldukça heyecanlı olaylar bekliyor.

Peaky Blinders ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.