cillian murphy steven knight e1589450351997

Peaky Blinders’ın yaratıcısından Tom Hardy’li dizi uyarlaması geliyor

Peaky Blinders’ın Yaratıcısı Steven Knight, Great Expectations romanını diziye uyarlayacak

Peaky Blinders’ın Yaratıcısı Steven Knight, Great Expectations romanını diziye uyarlıyor

Peaky Blinders’ın yaratıcısı olan Steven Knight, Charles Dickens’ın klasik romanı Great Expectations’ı diziye uyarlayacak ve dizinin yapımcılığını Ridley Scott ve Tom Hardy yapacak.

Geçtiğimiz yıl başrollerinde Guy Pearce ve Andy Serkis’in bulunduğu, Charles Dickens‘ın aynı adlı eseri A Christmas Carol‘ı televizyona uyarlayan Steven Knight, son yıllarda Peaky Blinders ve Taboo gibi sevilen dizilerin yaratıcısı olarak adından söz ettirmeye devam ediyor.

A Christmas Carol’dan sonraki yeni projeleri heyecanla beklenen başarılı senarist, başka bir Charles Dickens eserini televizyona uyarlamak için kolları sıvadı. Steven Knight, Charles Dickens’ın dilimize “Büyük Umutlar” olarak çevirilen aynı adlı klasik romanı Great Expectations‘ı bir diziye uyarlıyor.

svg%3E

Great Expectations dizisinin yapımcılığını Tom Hardy ve Ridley Scott üstleniyor. 

Steven Knight, bu dizi için A Christmas Carol’da olduğu gibi BBC ve FX ile yeniden bir araya geliyor. BBC ve FX ortaklığında hazırlanacak olan dizinin yapımcılığını ise daha önce Taboo dizisinde de Steven Knight ile çalışan Ridley Scott ve Tom Hardy üstlenecek.

Great Expectations, fakir ve yetim olarak yaşamını sürdüren Pip’in nereden geldiğini bilmediği bir yardım sonucunda hayatının aniden değişmesini ve hızla sınıf atlamasını konu alıyor. Steven Knight’ın daha önce defalarca sinemaya ve televizyona uyarlanan bu eseri nasıl bir şekilde diziye aktaracağı merak konusu.

Steven Knight birer saatlik altı bölüm şeklinde yayımlanacak olan bu dizi için, Great Expectations’a hayran olduğunu dile getirdi ve romanın ana karakteri Pip’in yolculuğunu çok özel bulduğunu sözlerine ekledi. Great Expectations’un ne zaman yayımlanacağı ve oyuncu kadrosu ise henüz belli değil. Dizi ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yine Tom Hardy’nin başrollüğünü üstlendiği Capone filmi ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/tom-hardynin-basrolunde-oldugu-capone-filminin-fragmani-yayimlandi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.