Amazon Prime

Amazon Prime dizi önerileri

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon’un dijital yayıncılık servisi olan Amazon Prime Video, resmi olarak Türkiye’de kullanıma açıldı. 30 günlük ücretsiz deneme özelliğinin ardından 7.90 TL’lik ücret ile kullanım imkanı sunan servis, bünyesinde pek çok dizi ve film bulunduruyor. Biz de sizler için Amazon Prime’da izleyebileceğiniz bazı dizileri listeledik.

1- Tales from he Loop

Amazon Prime

Geçtiğimiz aylarda yayımlanmış bilim kurgu türündeki dizi, Simon Stålenhag’ın çizimlerinden ilham alınarak hayata geçirilen bir uyarlama. Tales from the Loop, evrenin gizemlerini keşfetmek ve çözmek için geliştirilen “The Loop” adlı makinenin üzerine kurulan bir kasabanın ve kasaba sakinlerinin hikayesini anlatıyor. Daha önce sadece bilim kurgu kitaplarında görülen şeylerin gerçeğe dönüştüğü bu kasabadaki insanların sıra dışı hikayesi, gündelik hayatın sıradanlıkları ile birlikte izleyici karşısına çıkıyor.

2- The Boys

Amazon Prime

Alışagelmişin dışında bir süper kahraman hikayesini anlatan dizi, süper kahramanların güçlerini iyiye kullanmak yerine kötüye kullandığı bir evrende geçiyor. Kendilerine “The Boys” adı verilmiş bir grup insan ise kendilerini kanunları korumaya vermiş. Bu grup, yozlaşmış süper kahramanları durdurmak için bir yolculuğa çıkar. Preacher’ın yazarı Garth Ennis ile Darick Robertson’ın kaleme aldığı çizgi romandan uyarlanan dizi, Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke’nin imzasını taşıyor.

3- American Gods

Amazon Prime

Neil Gaiman’ın aynı adlı kitabından uyarlanan American Gods, eski tanrılar ve yeni tanrıların savaşını konu alıyor. Dizide, çalıştığı spor salonuna yapılan bir saldırı dolayısıyla hapse giren Shadow Moon’un hikayesi anlatılıyor. Erken tahliye edilen Shadow, çok sevdiği karısı Lauran’ı bir kaza sonucu kaybettiğini öğrenir. Eşinin cenazesine gitmek için çıktığı yolculukta Mr.Wednesday adlı bir adam ile tanışması ise olayları başlatır. Çünkü Mr.Wednesday, aslında Norveç mitolojisinin en önde gelen tanrılarından biri olan Odin’dir.

4- Fleabag

Amazon Prime

Dizi, 30’lu yaşlarını süren ve takma ad olarak Fleabag’i kullanan bir kadının yaşamını konu alıyor. Fleabag, temel olarak günümüzde Londra şehrinde yaşayan genç bir kadının hayatını devam ettirme çabasını işliyor. Dizinin en ilgi çeken yanlarından birisi de Fleabag’in bazı sahnelerde direkt olarak izleyici ile konuşması.

5- Hunters

Amazon Prime

Başrollerinde Al Pacino ve Logan Lerman gibi ünlü isimleri bulunuran dizi, kendi adaletlerini sağlamaya çalışan bir grup Nazi avcısının hikayesini konu ediyor. 1977 yılında New York City’de yaşayan bir grup insan, yüzlerce yüksek rütbeli Nazi’nin toplumun içinde yaşadığını keşfeder. Grup, Nazilerin ABD’de Fourth Reich’ı kurma planları yaptığını öğrenince vakit kaybetmeden harekete geçmeye karar verir. Nazi avcıları, bu kanlı planı durdurmak için zorlu bir mücadeleye atılır.

6- Good Omens

Amazon Prime

Neil Gaiman ile Terry Pratchett ikilisinin birlikte yazdığı aynı isimli kitaptan televizyona uyarlanan Good Omens, dünyanın kıyamete çok yakın olduğu bir dönemde geçiyor. Dizi, dünyanın sonunun gelmesini istemeyen melek Aziraphale ile şeytan Crowley’in maceralarını konu alıyor.

7- The Man in the High Castle

Amazon Prime

Phillip K. Dick’in aynı isimli romanından uyarlanan The Man In The High Castle, Nazi’lerin İkinci Dünya Savaşı’nı kazandıkları distopyasından yola çıkarak bu durumda Kuzey Amerika’nın ne halde olacağını ekranlara yansıtıyor. Almanya ve Japonya’nın hükmettiği bu düzende, insanlığın bir bölümü baskılara karşı direnmeye çalışırken diğer bölümü ise bu işleyişi kabullenir.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.