Katliam dolu American Horror Story: 1984

American Horror Story

American Horror Story’nin dokuzuncu sezonu olan ‘1984’ geçtiğimiz eylül ayında yayıma başlayıp kasım ayında final yaptı. Sezon, 1984’de Redwood Kampı’nda geçen katliamları konu alıyor.

Yazının başından söyleyeyim. “Ama ben hiç American Horror Story izlemedim ki, başlayamam” diyorsanız, size bir müjde, bu dizi bir antoloji dizisi ve istediğiniz sezonu kafanıza göre izleyebilirsiniz.

American Horror Story Poster 24x18" AHS 1984 TV Season 9 2019 Art ...

Sezon, 1984 yılının yazında şehre yeni taşınan ve kimseyi tanımayan Brooke’un, yakın arkadaşlar olan Montana, Chet, Ray ve Xavier ile tanışmasıyla başlıyor. Beş arkadaş Los Angeles’tan biraz uzaklaşıp Camp Redwood’ta çalışmaya karar verir. Camp Redwood’a gelen karakterlerimiz kampın sahibi Margaret ve hemşire Rita ile tanışır. Sonrasında ise bu kampta, ateş başında anlatılan korku hikayelerinden daha da korkunç olaylar yaşandığı öğrenilir.

Zaten Los Angeles’ta “Night Stalker” adıyla anılan katil hala ortalarda gezerken, 1970 yılında Camp Redwood’ta büyük bir katliam yapan “Jingles” da mı tekrar ortaya çıkacak?

Bu sezon, ana kadrodan Lily Rabe ve Emma Roberts hariç kimse rol almasa da daha önceki sezonlardan tanıdık olduğumuz Billie Lourd, Cody Fern ve Leslie Grossman gibi yüzlerin yanında Angelica Ross, DeRon Horton, Gus Kenworthy, Matthew Morison, John Carrol ve Zach Villa gibi isimler de American Horror Story kadrosuna katılıyor. Eski sezonlarda görmeye alışkın olduğumuz ve çok sevdiğimiz Evan Peters ve Sarah Paulson’un bu sezonda yer almadığını öğrenince, dizinin hayranları olarak tepki göstersek de yeni oyuncular da AHS’de iyi iş çıkarmış gibi.

emma roberts american horror story 1984 ile ilgili görsel sonucu"

Sezon, her zamanki AHS olarak bizi ters köşelere boğuyor fakat bu sezon bu ters köşeler çok daha fazla. Tam olayları anladınız sanarken ve teoriler üretmeye başlamışken bir bakıyorsunuz ki meğer bildiğiniz, tahmin ettiğiniz her şey yalanmış. Ryan Murphy’den de ancak bu beklenirdi. Sezonda tabii ki eksik olmayan karakter gelişmeleri de var. İlk ve son bölümlere bakıldığında tüm karakterlerin eski hallerinden çok farklı olduklarını görebilirsiniz.

Son sezonları beklentiyi karşılamadıktan sonra 1984‘ün duyurulmasıyla birçok hayran diziyi artık izlemek istemediğini söylese de pes etmeyip diziye devam eden hayranlar olarak biz bu sezonu çok sevdik. Son sezonlar gibi karman çorman senaryoları, alakasız bölümleri olmayan bir sezondu ve finali de kötü sayılmazdı. Ayrıca bu sezon %87 puanla Rotten Tomatoes’ta en yüksek puana sahip AHS sezonu oldu.

80’li yılları kültürüyle, giyimiyle, müziğiyle ve özellikle vahşetiyle yansıtan kanlı sezon 1984 sizi bekliyor.

Total
0
Shares
Önceki
1614183

Kısa bir bakış: 500 Days of Summer

Sonraki
Elite
mm

Elite’in kadrosunda Koronavirüs vakasına rastlandı, 4. sezon çekimleri durdu