The Last Duel

The Last Duel filmi ne zaman vizyona girecek?

Başrollerinde; Matt Damon ve Ben Affleck’in bulunduğu “The Last Duel” filmi ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Filmin vizyon tarihi kesinleşti ve Koronavirüs salgını nedeni ile ara verilen çekimlerin, kaldığı yerden devam edeceği açıklandı.

Ünlü yönetmen Ridley Scott, geçtiğimiz aylarda 1300’lü yıllarda geçecek bir Orta Çağ filmi olan The Last Duel’ın çekimlerine bir anda son verdiklerini açıklamıştı. Filmin seti Fransa’da bulunuyordu ancak Scott, filmi Matt Damon ile birlikte İrlanda’da devam ettirmek istediğini dile getirmişti. Şimdi ise bazı haberler, 20th Century Studios aracılığıyla 15 Ekim 2021’de vizyona gireceği açıklanan filmin çekimlerine gelecek ay devam edileceğini işaret ediyor.

The Last Duel

The Last Duel konusu

Norman şövalyesi Jean de Carrouges ve Norman beyi Jacques le Gris, çok yakın arkadaşlardır. Carrouges savaşa gider ve döndüğünde hiçbir şey eskisi gibi değildir. Jacques le Gris, Carrouges’in karısına tecavüz etmek suçundan yargılanıyordur. Ancak kimse Margerite’e inanmaz. Bunun üzerine asker, karara itiraz etmek üzere Fransa Kralı’na kadar gider. Hakim açısından ise Le Gris avantajlı konumdadır. Mahkemenin yeni kararına göre, iki adam düello yapacak ve bu düellonun sonucunda biri ölecektir. Hayatta kalan kişi, Tanrı’nın isteğini yerine getirmiş olacak ve eğer Le Gris hayatta kalırsa da aklanacaktır. Carrouges kaybederse de karısı ceza olarak bir kazığa bağlanarak yakılacaktır.

Senaryosunu; Eric Jager, Ben Affleck, Matt Damon ve Nicole Holofcener’ın birlikte yazdığı filmin oyuncu kadrosunda; Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer ve Ben Affleck bulunuyor.

15 Ekim 2021’de vizyona girmesi beklenen film ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.