3 çerez film önerisi

downloadfile

The Spectacular Now 

The Spectacular Now 2013 yılında James Ponsoldt’un yönettiği bir romantik drama filmi. IMDb puanı ise 7,5

Sutter Keely (Miles Teller) eğlenmeyi, partileri ve anı yaşamayı seven, geleceği hakkında bir planı olmayan lise son sınıf öğrencisidir. Kız arkadaşı tarafından terk edilen ve boşluğa düşen Sutter, sarhoşken sızdığı çimlerin üzerinde uyandığında Aimee (Shailene Woodey) adında bir kız ile tanışır. Aimee, Sutter’a göre çok farklıdır. Pek fazla arkadaşı olmayan, partiler yerine kitapları tercih eden biridir. Sutter ile tanışıp birbirlerine yardım etmeye başlarlar. Aimee yeni arkadaşlar edinip gelecek hakkında hayaller kurarken Sutter ise şu anı değil geleceği hakkında düşünmeye başlar.

Film lise son sınıf olan Sutter’ın aslında çoğu lise öğrencisinin de yaşadığı şeylerden bahsediyor. Zaman geçirmek için, güzel bir gençlik filmi.

spectacular

Bokeh

Bokeh 2017 yılında çıkan Orthwein ve Andrew Sullivian tarafından yazılıp yönetilen bir bilim kurgu drama filmi.

Filmde Amerikalı çift Jenai ve Riley tatil için İzlanda’ya giderler. Riley yanına babasından kalma eski bir kamera ve bir çok film rulosu alır. Tatilleri esnasında kız arkadaşı ile eğlenceli vakit geçirip bu anıları kaydederler. Kalmak için bir otel odası bulan çiftimiz güzel kuzey ışığı gösterisinden sonra uyurlar, uyandıklarında ise hiçbir şey aynı değildir. Sokaklar, evler bomboş, sessizdir ve onlardan başka insan yoktur. Başta durumu araştırıp İzlanda’dan kaçmak isteseler de yapamazlar ve bu olayın sadece İzlanda’da değil bütün Dünya’da aynı olduğunu anlarlar. Ne internet, ne haber kanalları, aileleri hiçbiri artık yoktur.

Öncelikle film belgesel tadında. İzlanda’nın doğal güzellikleri, izleyeceğiniz güzel manzaralar ve merakla vakit geçireceğiniz güzel bir film.

downloadfile

Oyun

Oyun, orijinal adı ile Nerve, 2016 yılında Henry Joost ve Ariel Schulman yönetmenliğinde çekilmiş hafif gerilim/macera filmidir.

Normal hayatından sıkılan Vee’nin dikkatini çoğu arkadaşı tarafından da oynanan Nerve adlı oyun çeker. Oyunda iki seçenek vardır, ya izleyici olup görevleri verirsin ya da oyuncu olup görevleri yaparsın. Vee cesaretini toplar ve oyuncu olur. Ona verilen ilk görevden sonra Ian adlı oyuncu ile tanışır ve bu ikili hız kesmeden görevleri tamamlamaya ve oyunu kazanmaya çalışır.

Filmin çok güzel bir konusu var. Hiç sıkılmadan ve eğlenerek izledim. Görevler ve oyuncular arasındaki yarış, Vee ve Ian’ın birlikte devam etmeleri çok hoş. Eğlenerek izleyeceğiniz güzel bir film.

x7017 tn tSa 825X400.jpg.pagespeed.ic .ngvuTXrk3O

Total
0
Shares
Önceki
space force..
mm

Space Force: The Office’in yeni dizisi

Sonraki
8EB80E05 4C35 4E6A B95D A4B01A3F16EE

Constantine dizi inceleme