Zendaya

Zendaya ve John David pandemi sürecinde gizlice Malcolm & Marie adlı bir film çekmiş!

Euphoria dizisinin yaratıcısı Sam Levinson’ın karantina sürecinde gizlice çektiği Zendaya ve John David Washington’lı Malcolm & Marie’den ilk görseller paylaşıldı.

Bildiğiniz üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını, her alanda olduğu gibi sinema sektörünü de büyük ölçüde etkiledi. Takvim alt üst olurken hem dizi ve film prodüksiyonlarının ertelenmesine neden oldu hem de birçok projenin uzaktan üretilmesine öncü oldu.

Seyirci tarafından büyük bir beğeniyle karşılanan HBO dizisi Euphoria‘nın yaratıcısı Sam Levinson ise bu karantina sürecini film çekerek değerlendirdi.

Sam Levinson, karantina sürecinde Euphoria dizisinde birlikte çalıştığı Zendaya ile ve şu sıralar Tenet filmiyle adından oldukça söz ettiren John David Washington ile bir araya gelerek Marriage Story tarzında olduğu söylenen Malcolm & Marie adlı bir film çekti.

Filmin yapımcılığını ise Sam Levinson, Zendaya, John David Washington ve Levinson’ın Euphoria’da birlikte çalıştığı Kevin Turen üstlendi. Euphoria’nın görüntü yönetmeni Marcell Rév, bu filmin de görüntü yönetmeni olarak ekipteki yerini aldı.

zendaya

Karantina sürecinde çekilen bu film nasıl ortaya çıktı?

Euphoria dizisinin 2. sezon çekimleri Koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi ve bu gelişmeden sonra Zendaya, 16 Mart’ta Sam Levinson’ı arayarak ve karantina sürecinde yazıp yönetebileceği film fikrinden bahsetti. Sam Levinson ise senaryoyu altı gün gibi bir sürede yazarak bu filmin çekilmesi için oldukça önemli bir adım attı.

Bu haberin ortaya çıkmasının ardından Zendaya, Twitter hesabından filmden bir görsel paylaştı. Marriage Story’den esintiler taşıyan bu film, dünyanın şu süreçte deneyimlediği bir dizi sosyal temayı da bünyesinde barındırıyor.

Zendaya

Çekimler ne zaman ve nasıl yapıldı?

Sam Levinson, John David Washington ve Zendaya’yı bir araya geldiği bu filmin çekimleri, 17 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında Kaliforniya Carmel’daki bir evde gerçekleştirildi.

Film seti; WGA, DGA ve SAG-AFTRA gibi sinema meslek birliklerinin Koronavirüs salgını koşulları için düzenlediği protokoller yardımıyla üst düzey güvenlik önemli alınarak hazırlandı. Ayrıca filmin setinde aynı anda en fazla 12 kişi bulundu ve sette bulunan herkesin kıyafeti belirli aralıklarla sterilize edildi. Oyuncular ve yapım ekibi, filmin çekildiği eve gelmeden önceki iki hafta ayrı alanlarda bulundu ardından bir araya geldikleri süreçte maske kullandılar. Oyuncular, hazırlık aşamasındayken ise sosyal mesafelerini koruyabilmek amacıyla provalarını bir park yerinde gerçekleştirdiler ve en önemlisi çekimler sırasında ise hiç kimsenin evden çıkmasına ya da girmesine izin verilmedi.

Çekim süreciyle merak uyandıran bu filmin konusu ya da vizyon tarihi hakkında net bir bilgi yok ancak film ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden aktarmaya devam edeceğiz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.