1 XXSS1NOmj3eDL9jGcXI3dA scaled

Başlat: Ready Player One 2. filmi mi geliyor?

Başlat: Ready Player One’ın 2. filmi gelebilir

Steven Spielberg‘ün Başlat: Ready Player One kitabından yola çıkarak çektiği aynı adlı film, 2018 yılında vizyona girmişti. Eleştirmenler ve seyircilerden genel olarak olumlu geri dönüşler alan Başlat: Ready Player One, Steven Spielberg’ün son 10 yıldaki en iyi açılış yapan filmi olmuştu.

Bunun üzerine romanın yazarı Ernest Cline’da filmin gişe başarısının ardından hayranlarını sevindirerek Facebook üzerinden düzenlenen bir etkinlik sırasında ikinci kitap için çalışmalara başladığını resmen duyurmuştu.

Şimdi ise 2. kitabın 24 Kasım’da piyasaya sürüleceği duyuruldu ve bunun üzerine 2. bir filmin geleceği düşünülmeye başlandı.

Başlat: Ready Player One

Başlat: Ready Player One konusu

80’ler ve video oyunları referanslarıyla dolup taşan film, 2044 yılında geçiyor. Distopik bir dünyada yaşayan insanların bu yıkık dünyadan kaçmak için tek çareleri OASIS adındaki sanal bir dünyaya girmek ve orada bambaşka bir hayat sürmektir. Sahte de olsa… Ancak bir gün OASIS’in yaratıcısı James Halliday ölür ve geriye bir vasiyet bırakır. Buna göre OASIS içine yerleştirdiği 3 gizemli nesneye ulaşmayı başarabilen şanslı kişi OASIS’in ve Halliday’in tüm mirasının sahibi olacaktır. Böylece yüz binlerce kişi amansız bir yarışa başlar.

Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilir ve  filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.