IMG 20200529 181048

Henry Cavill, yeni DC filmlerinde Superman rolüyle geri dönebilir

Warner Bros., Henry Cavill’ın yeni DC filmlerinde Superman rolü ile geri dönmesi için görüşmelere başladı. Ancak anlaşma sağlanırsa söz konusu film Man of Steel 2 olmayacak.

superman

İlk kez Superman rolü ile beyaz perde karşısına 2013 yapım Man of Steel filmi ile çıkan Henry Cavill, Batman vs Superman: Dawn of Justice ve Justice League’de Superman filmlerinde de Superman’e hayat verdi. Gelen son haberler göre ise Cavill, gelecek DC filmlerinde yeniden rol alabilir. Ancak büyük ihtimalle Man of Stell 2 olmayacak.

Henry Cavill ekibi ünlü oyuncunun Superman rolü için DC Sinematik Evreni’ne dönmesi için Warner Bros. Stüdyosu ile görüşüyor. Man of Steel’in ardından Batman vs Superman: Dawn of Justice filminde Superman’i bir kez daha canlandıran Cavill, rolle son olarak 2017 yapımı Justice League’de görünmüştü. Henry Cavill, DC Sinematik Evreni’nin en önemli parçalarından biri olsa da, Justice League sonrası DC Sinematik Evreni‘nin geri plana atılması Cavill’in bu evrendeki rolünü de şüpheli hâle getirdi. Nitekim 2018’in son aylarında Cavill’in Superman rolüne veda ettiği konuşulmaya başlandı. Warner Bros. ve Cavill bu iddiaları açıkça doğrulamasa da, yolların ayrıldığını ima eden açıklamalarda bulundu. Yaşanan bu süreç, Cavill’i son kez Superman rolünde izlediğimizi düşündürdü. Şirket ve stüdyo Cavill’ın Superman’ini, Marvel’ın Nick Fury karakteri için Samuel L. Jackson’la yaptığı gibi bir şeye dönüştürmek istiyordu. Sonradan oyuncunun The Witcher için Netflix’le anlaşması ile birlikte bu plan suya düşmüştü.

Henry Cavill’ın stüdyo ile yaptığı anlaşma gereği Superman ile bir filmde daha oynaması gerekiyor. Warner Bros. geçtiğimiz dönemlerde Cavill’ı Shazam filminde oynatmak istemişti fakat bunu anlaşmaya dahil etmek istemiyordu. Cavill’ın ekibi kalan son filmi burada kullanarak daha büyük bir anlaşma imzalamak niyetindeydi. Ancak Cavill filmde oynamadı ve yeni bir kontrat imzalanmadı.

Henry Cavill Man of Steel 2 filmi ile dönmeyecek

svg%3E

Warner Bros.’un şu an için Man of Steel’e bir devam filmi çekme gibi bir niyeti bulunmuyor. Ancak anlaşmaya varılması hâlinde Cavill’in diğer DC filmlerinde Superman rolüyle izleyici karşısına çıkması planlanıyor. Cavill’in tam olarak hangi filmlerde yer alacağı bilinmese de çıkarımlar Man of Steel 2, Wonder Women 1984 ya da The Batman filmiyle olmayacağı yönünde.

Henry Cavill’ın dönüşü eğer kesinleşirse hangi DC Evreni’nindeki gelevcği ve hangi karakter ile geri döneceği tartışmaları sonlanacak gibi görünüyor.

DC evreninde toplamda 3 filmi bulunan Henry Cavill’ın Supreman’i için gelen eleştiriler biraz karışık. Karakteri doğru yansıtamadığını düşünen de var role çok yakıştığını düşünen de.

Henry Cavill’ın hangi film ile geri döneceği belli olmasa da Shazam 2 ve Black Adam olasılıklar arasında yerini alıyor.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.