Yara Shahidi, Peter Pan & Wendy filminde Tinker Bell’i canlandıracak

yara shahidi

Disney, klasikleşmiş hikayelerini live-action film haline getirmeye devam ediyor. Bu filmlerden biri de “Peter Pan & Wendy” oldu. Filmde Yara Shahidi‘nin, Tinker Bell’e hayat verecek aktris olarak seçilmesi ise dikkatleri üzerine çekti.

Genellikle beyaz bir aktris tarafından canlandırılan karakterin, bu sefer siyahi biri tarafından canlandırılması dikkat çeken bir gelişme oldu. Bazı insanlar, ırkçılık karşıtı güzel bir hareket olduğunu düşünürken bazıları da karakterin olması gerektiği gibi canlandırılmasının daha iyi olacağını söylüyor.

yara shahidi peter pan

Peter Pan & Wendy hakkında bildiklerimiz

Bu zamana kadar filmin oyuncu kadrosundaki bazı isimler beli olmuştu. Alexander Molony’nin, Peter Pan olarak ve Ever Anderson’ın, Wendy olarak izleyici karşısına çıkacağını biliyorduk. Jude Law’un da Kaptan Kanca olacağı, bildiğimiz gelişmeler arasındaydı. Son alınan haberlere göre de Yara Shahidi kadroya katıldı.

Filmin yönetmen koltuğunda David Lowrey oturuyor. Aynı zamanda Lowrey, Toby Halbrooks ile birlikte senaryoyu kaleme alan kişi. Filmin yapımcılığını ise James Whitaker ve Joe Roth üstleniyor.

Hikayenin, bir klasik haline gelen 1953 uyarlaması ile aynı olacağı ya da benzerlik göstereceği söyleniyor. Filmin yayın tarihi ise hala belirsizliğini koruyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Supernatural
mm

Supernatural final sezonundan yeni fragman yayımlandı

Sonraki
The 100
mm

The 100 final bölümünden fragman yayımlandı