Weathering With You mangası sona eriyor

Weathering With You

Weathering With You mangası ekim ayında 3. cildiyle son buluyor

“Bu sadece onun ve benim bildiğimiz dünyanın sırrının hikayesi.”

Manga, ilk kez Temmuz 2019’da Kodansha’nın Afternoon dergisinde yayımlandı. Kodansha, kasım ayında derlenen cildini yayımladı. Makoto Shinkai’nin, Weathering With You (Tenki no Ko) adlı anime filminin manga uyarlamasının ikinci derlenmiş cildinde, manganın ekim ayında üçüncü cildi ile sona ereceğini açıkladı.

Weathering With You

Weathering With You anime filmi adını yağmuru durdurabilme, havayı açabilme gücüne sahip bir kızdan alıyor.

Filmin hikayesinde, lise öğrencisi Hodaka evini terk edip Tokyo’ya taşınır ancak anında parasız kalır. Sonunda bir dergide yazar olarak bir iş bulur. İşine başladıktan sonra, hava her gün yağmurludur. Hodaka, kalabalık şehrin köşesinde Hina adında genç bir kızla tanışır. Belirli koşullar nedeniyle Hina ve erkek kardeşi birlikte yaşarlar, neşeli ve sağlam bir yaşam sürerler. Hina’nın da bir gücü vardır: Yağmuru durdurma ve gökyüzünü temizleme gücü.

Son zamanların en iyi yönetmenlerinden olan ve mükemmel animasyon başarısıyla tanınan Makoto Shinkai’in bütün filmleri tam bir görsel şölen. En bilinenleri; Garden of Words, 5 Cantimeter per Second, Your Name ve son olarak Weathering With You.

Weathering With You

Shinkai’nin çok sevilen ve konuşulan Your Name filmi Ağustos 2016’da Japonya’da açıldı ve Japonya’da tüm zamanların dördüncü en yüksek hasılat yapan filmi, en yüksek hasılat yapan ikinci Japon filmi ve 25 milyar yenden (yaklaşık 225 milyon ABD Doları) fazla kazanç ile ikinci en yüksek hasılat yapan anime filmi oldu. Dünya çapında, 355 milyon ABD dolarından fazla kazanılan en yüksek hasılatlı anime filmi.

2016 yılının gişelerine damga vurmuş bu mükemmel filmden sonra Weathering With You, 19 Temmuz 2019’da Japonya’da 359 sinema ve 448 ekranda açıldı. Film, 358 tiyatroda ilk üç gününde 1.643.809.400 yen (yaklaşık 15.22 milyon ABD Doları) için 1.159.020 bilet sattı. Film açılış haftası sonunda 1. oldu. Film, 20 Ekim itibarıyla 13.738.922.000 yen (yaklaşık 126 milyon $) kazanarak toplam 10.27 milyon bilet sattı. Film şu anda Japonya’nın tüm zamanlarının en çok kazanan 7 numaralı yerli filmi ve Japonya’nın en yüksek hasılat yapan filmi. Bu iki filmi de kesinlikle izlemelisiniz.

Daha fazla gelişme için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Outer Banks
mm

Outer Banks 2. sezonu geliyor!

Sonraki
IMG 20200724 230519

Joe Keery’nin başrol oynayacağı Spree’nin fragmanı yayınlandı