just mercy

Warner Bros ‘Sistematik Irkçılık’ konusunda eğitim için ‘Just Mercy’ yayınını serbest kılıyor.

George Floyd protestoları devam ederken...

Devam eden George Floyd’un protestoları sonucunda Warner Bros ‘sistematik ırkçılık’ konusunda eğitim için ‘Just Mercy’ dizisini dijital platformlarda serbest kıldı. Haziran ayı boyunca ABD’deki dijital platformlarda ücretsiz olarak yayınlanacak dizinin, insanları ırkçılık hakkında bilinçlendirmesi bekleniyor.

Just Mercy

Destin Daniel Cretton; Michael B. Jordan’ı, yanlış bir cinayet mahkumiyeti ile mücadele etmek için Walter McMillian’ı (Jamie Foxx) savunan Stevenson olarak canlandıran gerçek hayattaki yasal dramayı yönetti. Filmin resmi Twitter hesabına ilişkin bir duyuru ile birlikte Warner Bros., hareketi açıklayan bir açıklamada bulundu.

just mercy

Warner Bros.’dan temsilciler yaptığı açıklamada, “Hikayenin gücüne inanıyoruz” dedi. “ İnsan hakları avukatı Bryan Stevenson’ın yaşam çalışmalarına dayanan Just Mercy filmimiz , toplumumuzu rahatsız eden sistemik ırkçılık hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere alçak gönüllülükle sunabileceğimiz bir kaynak. Haziran ayı için Just Mercy ABD’deki dijital platformlarda ücretsiz olarak kiralanabilecek” açıklamasını yaptı.

Açıklamanın devamı ise şu şekilde: “Ülkemizin umutsuzca aradığı değişimin aktif bir parçası olmak için, geçmişimiz ve bizi bugün bulunduğumuz yere götüren sayısız adaletsizlik hakkında daha fazla bilgi edinmenizi öneririz. Bu filmin yapılmasına yardımcı olan sanatçılara, hikaye anlatıcılarına ve savunucularına teşekkür ederiz. Aileniz, arkadaşlarınız ve müttefiklerinizle birlikte izleyin. Bryan Stevenson ve Eşit Adalet Girişimi’ndeki çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için lütfen EJI.org adresini ziyaret  edin. ”

 

https://youtu.be/GVQbeG5yW78

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.