Waiting for the Barbarians, Ağustos ayında VOD platformlarında yayımlanacak

waiting for the barbarians filmloverss

Johnny Depp, Mark Rylance ve Robert Pattinson’ın başrollerini üstlendiği, J.M. Coetzee’nin romanını Ciro Guerra’nın sinemaya uyarladığı Waiting for the Barbarians, Ağustos ayında VOD platformlarında yayımlanacak.

Z7FbMWrt o

1980 yılında okuyucuyla buluşan J.M. Coetzee‘nin romanından uyarlanan Waiting for the Barbarians, vizyon programı iptal edildiği için VOD yoluna giren filmler arasında yerini alıyor.

Geçtiğimiz yıl 76. Venedik Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan Waiting for the Barbarians’ın bu yıl vizyona girmesi planlanıyordu. Koronavirüs salgını yüzünden tüm dünyada sinema salonlarının kapanması ise filmin vizyon tarihinin de değişmesine neden oldu. Filmin haklarını elinde bulunduran Samuel Goldwyn Films, filmi ileri bir tarihte vizyona sokmak yerine, doğrudan VOD platformlarında yayınlama karar aldı. Henüz film için net bir yayın tarihi açıklanmasa da Ağustos ayında VOD platformunda yerini alacağı duyuruldu.

Filmin başrollerinde başarılı oyuncu Johnny Depp, Bridge of Spies filmindeki performansıyla Oscar kazanan Mark Rylance ve son dönemde Good Time, High Life, The Lighthouse gibi filmlerde etkileyici performansını sergileyen Robert Pattinson yer alıyor. Bu üçlüye Gana Bayarsaikhan, David Dencik, Harry Melling, Greta Scacchi ve Sam Reid eşlik ediyor.

mark rylance the last planet filmloverss

Film geniş topraklara yayılmış bir imparatorluğun en ucundaki bölgede yaşayan ve tehdit etmek için harekete geçen barbarlar ve onları bastırmak üzere yollanan Albay ile emrindekikerin karşı karşıya gelmesini mercek altına alıyor. Roman hayali bir imparatorlukta geçiyor ve 70’ler Güney Afrika’sının politik ve sosyal yaşamından kırıntılar aktarıyor. Olaylar söz konusu bölgede görevli olan Sulh Hakiminin gözünden izleyiciye yansıtılıyor.

Filmde Johnny Depp, barbarları yakalamak için halka işkence eden Albay Joll’u canlandırırken; Robert Pattinson, barbarlarla görüştüğü için ihanetle suçlandıktan sonra Sulh Hâkimi’nin yerine gelen memura hayat veriyor. Mark Rylance ise Sulh Hâkimi olarak filmde karşımıza çıkıyor.

Total
0
Shares
Önceki
enigma kapak
mm

Biyografi nedir? 7 biyografik film

Sonraki
dark
mm

Dark 3. sezon geliyor