uyanış: büyük selçuklu

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi 28 Eylül’de ekranlarda

TRT1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan “Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisi, “kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı” bir çağın öyküsünü anlatacak. Dizinin ilk bölümüne dair fragman ise geçtiğimiz saatlerde yayımlandı.

Çekimlerine geçtiğimiz haftalarda başlanan dizinin tanıtım videosu ile yayın tarihi kesinleşti. Büyük Selçuklu Devleti’ni anlatacak olan dizi, 28 Eylül Pazartesi tarihinde izleyici karşısına çıkacak.

uyanış büyük selçuklu

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosunda; Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Ekin Koç, Sevda Erginci, Ilker Kizmaz , Cemal Toktas, Osman Sonant, Gürkan Uygun, Cemal Toktaş gibi isimler bulunmakta.

Büyük Selçuklu Devleti’nin III. sultanı Sultan Melikşah’ın hayatını konu alacak dizide, Sultan Melikşah karakterine; “Kuzey Güney”, “Aşk Yeniden”, “Acı Tatlı Ekşi”, “Kızım” gibi yapımlarda bulunmuş Buğra Gülsoy can verecek. Dizide Ekin Koç, Ahmed Sencer karakterini canlandıracak. Gürkan Uygun, karşımıza Hasan Sabbah olarak çıkarken Mehmet Özgür ise Nizâmülmülk olarak çıkacak.

Dizinin TRT1 ekranlarında yayımlanacak ilk bölümüne dair tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.