Unsolved Mysteries 2. Cilt, Netflix’te yayımlandı

Unsolved mysteries

Netflix, “Unsolved Mysteries” (Çözülmemiş Gizemler) adındaki belgesel serisinin 2. cildini geçtiğimiz dakikalarda arşivine ekledi. Prodüktörleri arasında sevilen bilim kurgu dizisi “Stranger Things”in yapımcısı Shawn Levy’nin de bulunduğu serinin 6 bölümlük ilk cildi, geçtiğimiz aylarda izleyiciyle buluşmuştu.

Unsolved Mysteries” nedir?

”Unsolved Mysteries”, John Cosgrove ve Terry Dunn Meurer tarafından hazırlanan ve ilk olarak 1987 yılında başlayarak 2010 yılına kadar devam etmiş gizemleri araştıran bir belgesel serisiydi. Sunuculuğunu Raymond Burr, Karl Malden ve Robert Stack’ın farklı zamanlarda üstlendiği yapım; kayıp kimseler, açığa çıkarılamamış suçlar ve çeşitli komplo teorileri içeren bir dizi gerçek yaşam sırrının etrafında dönüyordu ve belgeselin her bölümü çeşitli canlandırmalar ve röportajlardan oluşuyordu. Matthew McConaughey, Daniel Dae Kim, Cheryl Hines ve Taran Killam gibi yıldız oyuncular da belgesel için hazırlanan canlandırmalarda rol aldı.

unsolved mysteries

Ayrıca Unsolved Mysteries’in Netflix versiyonunun arkasında, platformun izlenme rekorları kıran ve en sevilen yapımlarından birisi olan bilim kurgu türündeki Stranger Things’in yapımcısı Shawn Levy ve onun yanında Josh Barry, Terry Dunn Meurer, John Cosgrove ve Robert M. Wise isimleri yer alıyor.

Temmuz ayında ilk bölümlerin yayımlanmasından kısa bir süre sonra yapımcı Terry Dunn Meurer; Variety’ye yaptığı bir açıklamada altı yeni öykü içeren ikinci cildin, iki uluslararası vakayı ve hayaletlerle ilgili “olağandışı” bir hikâyeyi daha kapsayacağını ancak ilk cilde tarz olarak bağlı kalacağını açıklamıştı. 1. cilt, tipik “Çözülmemiş Gizemler” stilinden daha fazla röportaj ve vakaların analizini içeriyordu.

Geçtiğimiz dakikalarda Netflix’te yayımlanan Unsolved Mysteries 2. Cilt’in fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Öğretmen

Öğretmen 7. bölüm fragmanı yayımlandı

Sonraki
mucize doktor

Mucize Doktor 34. bölüm 2. fragmanı yayımlandı