Animasyonların Çocuklara Yönelik Olmadığını Kanıtlayan 5 Dizi

942449

Love, Death and Robots

love death and robots not the series we deserved but the series we needed

İzleyici tarafından Black Mirror‘ın animasyon hali olarak da bahsedilen dizi yayınlandığı zamandan beri takdir topluyor. Yetişkinlere yönelik olarak hazırlanan dizi birbirinden farklı konuları işleyen -tıpkı Black Mirror gibi- 18 bölümden oluşuyor.

Rick and Morty 

thumb 1920 633288

Kısa tanımıyla çılgın bir bilim insanı olan Rick’in torunu Morty’i peşine takarak çıktığı maceraları konu alıyor. Yaptıkları boyutlar arası yolculuk esnasında başlarına gelen olayları izliyoruz. Dizide insanlık problemlerini derinlemesine işlerken aynı zamanda geyiğin dibine vuruluyor. Çok yönlü olmasıyla dikkat çeken Rick and Morty son yılların efsanevi çizgi dizilerinden.

Disenchantment

disenchantment

The Simpsons‘ın yapımcıları tarafından çekilen dizi Orta Çağ tarihinde geçen komedi/fantezi dizisi diyebiliriz. Göndermeleriyle ve dalgalarıyla zevk yaşatan dizinin konusuna gelirsek; Bean aslında Dreamland ülkesinin kralının tek kızı olup belli kurallara uygun yaşaması gerekirken her şeye aykırı davranan ve türlü problemler çıkaran bir prensestir. Onun başrolünde olduğu olayları izlediğimiz dizi izleyeni pişman ettirmeyen favori Netflix yapımlarından.

Carmen Sandiego

carmen sandiego wallpapers1

90’lı yılların çizgi dizisi ve oyunu olan dizi Netflix tarafından yeniden uyarlandı. Dizide bilgisini ve yeteneklerini iyilik adına kullanan usta hırsız Sandiego’nun hikayesini izliyoruz. Modern Robin Hood hikayesi desek yanılmayız. Her yaştan insanın keyifle izleyeceği dizi görsellik ve seslendirme açısından da takdire şayan.

Big Mouth

thumb 1920 954332

Özellikle son zamanlarda popülerleşen dizi kısaca ergenlerin dünyasını absürt bir şekilde ele alıyor. Hormonlar, cinsellik, şiddet gibi konulara ağırlık verilen dizide kısaca ergenlikle tanışıldığında olan olayları görüyoruz. Mizah ağırlıklı ilerleyen Big Mouth tam anlamıyla çerezlik dizi arayanlar için en iyi seçenek.

 

Total
0
Shares
Önceki
aa3

Tuhaflık dolu bir anime: Angels of Death

Sonraki
the order 2019 fragman 10394070

Karanlık Tarikatların İç Yüzü: The Order