Tomb Raider 2 geliyor

mm
tomb raider 2

“Tomb Raider”, oyun dünyasında herkesin bildiği ve birden fazla film ile sinema dünyasında boy gösteren bir oyun. Şimdi ise 2018 yılında gösterime giren filmin devam filmi olacak “Tomb Raider 2” geliyor.

Tom Raider’ın ilk filmi Lara Croft’un hikayesi tadındaydı. Alicia Vikander’in hayat verdiği Lara, henüz 21 yaşındaydı ve babasının kaybolmasının üstünden 7 sene geçmişti. Bisikletli kurye olarak çalışan kahramanımız babasının kayboluşunu araştırmaya karar vererek, babasının son görüldüğü ülke olan Japonya’ya gidiyordu. Babasının geçmişine dair öğrendiklerinin ardından onun için büyük bir hayatta kalma mücadelesi başlıyordu ve asıl tanıdığımız Lara Croft’a dönüşüyordu.

2. filmde, başrolü bir kez daha Alicia Vikander‘in üstleneceğini zaten biliyorduk. Fakat yönetmen konusunda bir belirsizlik söz konusuydu. İlk filmin yönetmenliğini üstlenen Roar Uthaug, maalesef geri dönmüyor. Ondan boşalan yönetmen koltuğunu dolduran isim ise Ben Wheatley olacak. Bu sebeple “Tomb Raider 2″de ufak farklılıklar görebiliriz.

tomb raider 2

 

“Tomb Raider 2” için Ben Wheatley ilk olarak yönetmen seçildiğinde filmin çıkış tarihi 19 Mart 2021 olarak kararlaştırılmıştı; ancak bu sene tüm dünyada etkisini gösteren ve film sektörünü çok ağır etkileyen Koronavirüs salgını nedeniyle henüz “Tomb Raider 2″nin çekimlerine başlanamadığı belirtiliyor.

Tomb Raider 2 ne zaman vizyonda olacak?

Filmin çekimlerine eylülde başlansa bile her şeyin normal ve planlandığı gibi gitmesi hâlinde yine de 2021 Mart ayına yetişmeyeceği düşünülüyor. Eğer stüdyo filmi ilk filmin yayımlandığı tarihte yayımlama düşüncesinden vazgeçmezse, Tomb Raider hayranlarının yeni film için 2022’nin Mart ayını beklemeleri gerekeceği söylentiler arasında.

Filmi ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
the umbrella academy
mm

The Umbrella Academy 2. sezonundan açılış sahnesi paylaşıldı

Sonraki
yarım kalan aşklar

“Yarım Kalan Aşklar” dizisinden ilk fragman paylaşıldı