tom cruise

Tom Cruise, Elon Musk ile uzayda film çekecek

Tom Cruise, Elon Musk ile uzayda bir film çekmeye hazırlanıyor

Tom Cruise, Elon Musk yardımıyla uzayda film çekmeyi planlıyor.

Ünlü aktör Tom Cruise ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, NASA ile işbirliğine giderek uzayda çekilen ilk sinema filmine imza atacaklar.

Born on the Fourth of July, Magnolia, A Few Good Men gibi filmlerde unutulmaz performanslara imza atan ünlü oyuncu Tom Cruise, son yıllarda daha çok aksiyon filmleriyle adından söz ettiriyor. Özellikle Mission: Impossible serisiyle büyük başarı yakalayan Tom Cruise, hiç kuşkusuz sinemanın en önemli aksiyon yıldızlarından biri. Oldukça tehlikeli aksiyon sahnelerinde dublör kullanmadan kendisini sık sık riske atmasıyla bilinen ünlü oyuncu, Elon Musk’ın kurduğu SpaceX programı yardımıyla uzayda bir aksiyon filmi çekmeyi planlıyor.

En tehlikeli sahnelerde dahi dublör kullanmamasıyla bilinen Cruise, Görevimiz Tehlike 4’ün bir sahnesi için daha önce Dubai’deki Burj Khalifa binasının tepesine çıkmıştı ve serinin 5. filminde de uçağın kapısına tutunarak havalandığı meşhur sahnede dublör kullanmamıştı. Mission: Impossible 6 filminin çekimleri sırasında, bir aksiyon sahnesinin çekimlerinde atlamaya çalıştığı sırada binaya çarparak sakatlanmıştı. Hatta serisinin çekimleri sırasında yaralandığı için çok kez ara verilmesi gerekmişti, son filminin çekimlerine ise Koronavirüs salgını dolayısıyla ara verildi.

Film çekimleri gerçekleşmesi durumunda, uzayda çekilen ilk film olacak.

Proje henüz hazırlık sürecinin ilk aşamalarında olduğu için bu filmin nasıl çekileceği ya da nasıl bir konunun işleneceği belirsizliğini koruyor ve aynı şekilde şu an için projenin yönetmeni ve senaristi de belli değil. Tom Cruise ve Elon Musk’ın uzayda çekecekleri bu filmin aksiyon-macera türünde olacağı söyleniyor. Film bir Mission: Impossible devam filmi olmayacak ve henüz yapım için adı geçen bir stüdyo da yok ancak kesin olan, Tom Cruise’un bugüne kadarki en çılgın projesine hazırlanıyor olduğu.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.