The Umbrella Academy 2. sezon oyuncu kadrosu

the umbrella academy

Bu yazımızda; geçtiğimiz günlerde Netflix’te ikinci sezonu yayımlanan ve yayımlandığı andan itibaren Top 10 listesinde yerini alan, The Umbrella Academy dizisinin oyuncularını sizin için derledik.

1 Ekim 1989 tarihinde; dünya genelinde eşi benzeri olmayan bir olay gerçekleşir ve dünyanın çeşitli yerlerinde, hiçbir hamilelik belirtisi göstermeyen 43 kadın, süper güçleri olan 43 bebek dünyaya getirir. Bir kısmı terk edilen ve bir kısmı ise ölen bu bebeklerden 7 tanesi zengin bir girişimci olan Sir Reginald Hargreeves tarafından evlat edinilir. Yıllar sonra, babalarının ölümünün ardından tekrar bir araya gelen bu 7 kardeş, dünyanın sonunun gelmesini engellemeye çalışır.

İlk sezonun sonunda, zaman yolculuğu gerçekleştiren kardeşler, bir hata yüzünden 3 yıllık bir zaman diliminin içinde farklı anlara, aynı yere ışınlanıyorlar.

The Umbrella Academy oyuncu kadrosu

Elliot Page //  Vanya Hargreeves

the umbrella academy

Daha önce Inception, Çizgi Ötesi gibi yapımlarda da bulunan Elliot Page, bu Netflix dizisinde Vanya karakterine can veriyor. Vanya, Sir Reginald Hargreeves tarafından evlat edinildikten sonra “7 Numara” adını alıyor. Vanya, tüm çocukluğu ve yetişkinliğinde kardeşlerine göre daha pasif kalmış olup, gücünün ne olduğu bulunamamıştı, hatta bir gücü olmadığını düşünüyordu herkes. İlk sezonun son bölümlerinde ise aslında herkesten daha güçlü olduğunu ve çocukluğunda manipüle edildiğini öğreniyoruz. İkinci sezonun çoğu kısmında da, Vanya’dan bahsederken “tehlikeli” ifadesinin kullanıldığını görüyoruz.

Tom Hopper // Luther Hargreeves

the umbrella academy luther

Daha önce Black Sails, Merlin gibi dizlerde yer almış Tom Hopper, “The Umbrella Academy” dizisinde karşımıza Luther olarak çıkıyor. Luther ise “1 Numara” olarak adlandırılan kardeş. Daha önce hiç babasının sözünden çıkmamış ve en büyük olmanın yükünü omuzlayan bir Luther. Cüssesine baktığınızda devasa, “süper güçlü” olarak gördüğünüz adamın aslında duygusal ve sosyal gelişimini tamamlayamamış, neredeyse çocuk statüsünde biri olduğunu fark ediyoruz. Şu anki görünümüne sahip olmasının sebebi ise; hayatını riske atıp, Ay’a gittiği bir operasyon sırasında hayatta kalmasına sebep olabilecek bir kimyasalın vücuduna enjekte edilmesi. İkinci sezonda, gerçekleştirilen zamanda yolculuk sayesinde bir dövüşçüye dönüşüyor.

David Castañeda // Diego Hargreeves

the umbrella academy dieogo

Daha önce; We Die Young, El Chicano gibi yapımlarda bulunun David Castañeda, Diego rolünü üstleniyor. “2 Numara” adına sahip olan Diego, kardeşler arasında en sinirli ve başına buyruk olanı, aynı zamanda annesine da fazlasıyla düşkün. Herkese karşı oldukça asabi tavırlar sergilerken, annesi olarak kabul ettiği “robota” fazlasıyla düşkün. Diego’ya hayatı boyunca; güçlü ve yıkılmaz olması dayatılmış. Babalarının öldürülmesinde ise neredeyse herkes Diego’yu suçluyor. Diego; ikinci sezonda bir akıl hastanesine kapatılırken, ilk defa annesi dışında birine değer veriyor.

Robert Sheehan // Klaus Hargreeves

the umbrella academy klaus

Daha önce Ölümcül Makineler, Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri gibi yapımlarda bulunmuş ünlü aktör; The Umbrella Academy dizisinde, Klaus karakterine can veriyor. Klaus, ölülerle konuşabilme gücüne sahip. Bu gücü sayesinde oldukça zor bir çocukluk geçiriyor, hatta babası gücünü kontrol edebilsin diye, onu mezar odası gibi bir odaya kapatıyor. Büyüdükçe, bu sorunundan kaçabilmenin bir yolunu bulmak amacıyla uyuşturucuya başlıyor. Her ne kadar eğlenceli ve vurdumduymaz gibi görünse de, ayık olduğu her an ölülerin seslerini duyup onların yüzünü görmeye başlıyor. Bu yüzden de Klaus’u çoğu zaman ayık izleyemiyoruz. Klaus ise gittiği zaman diliminde, tarikatı tarafından peygamber olarak ilan ediliyor.

Aidan Gallagher // 5 Numara

the umbrella academy 5 numara

Kadrodaki en genç oyuncu olan Aiden sadece 16 yaşında. Bulunduğu en popüler proje The Umbrella Academy olan Aiden, dizide bir ada sahip olmayan tek kardeş. Tam olarak 16 yıldır kayıp olan “5 Numara”,  “zamansal bir anomali” sebebiyle yeniden eve dönüyor. Ama döndüğünde, fiziksel olarak 16 yıl önceki haliyle tamamen aynı şekilde kaldığını görüyoruz. Sonrasında gelecekten geldiğini, zamanlar arası seyahat ederken bir noktada sıkışıp kaldığını ve 45 yıl boyunca orada kaldığını öğreniyoruz. Yani 58 yaşında olan ama 13 yaşındaki bir bedende olan bir karakteri izliyoruz. “5 Numara” ise ikinci sezonda, tüm kardeşleri bir araya getirmeye çalışıyor.

Emmy Raver-Lampman // Allison Hargreeves

the umbrella academy allison

“3 Numara” olarak adlandırılan Allison; babasından görmediği ilgiyi, babası dışında herkesten görmeye çalışan bir karakter. Allison, insanlara istediği bir şeyi sadece sözleriyle kolayca yaptırabiliyor. Bu sayede de ünlü bir aktris oluyor; ancak gücünü kızının da üzerinde kullanması, kızının velayetinin babasına verilmesine yol açıyor. Bu yüzden de Allison, bu süper güçlerden fazlasıyla soğuyor. İkinci sezonda; Allison, gittiği zaman diliminde ırkçılığa dikkat çeken eylemler yapıyor ve tekrardan evleniyor.

Justin H. Min // Ben Hargreeves

the umbrella academy ben

“6 Numara” olarak adlandırılan Ben’e dair pek bir bilgimiz yok. Çünkü Ben, daha çok küçükken ölmüş. Ben’in gücüne dair bildiğimiz şeyler; vücudundan ahtapot kolları çıkarabiliyor olması ve onlarla düşmanlarını alt edebilecek kadar güçlü olması. Ben’in geçmişi ile ilgili de fazla bir bilgimiz yok. “Nasıl öldü?” gibi soruların cevabı da bilinmemekte. Ben’i sadece Klaus sayesinde görebiliyoruz. Hatta Klaus tam anlamıyla ayıkken, Ben güçlerini aktarabiliyor da. İkinci sezonda, Ben’i yine sadece Klaus sayesinde görebiliyoruz.

Ritu Arya // Lila

the umbrella academy lila

Lila da bundan önce bahsettiğimiz Hargreeves kardeşler gibi özel bir güce sahip. Onun gücü ise; bir süper güce sahip olan her çocuğun gücünü kullanabilmesi. Lila, The Umbrella Academy dizisinin ikinci sezonunda ortaya çıkıyor. İlk sezonun sonunda tüm kardeşler zamanda geriye giderken bir karışıklık oluyor ve hepsi farklı zaman dilimlerine ışınlanıyor. Lila ise Diego’nun kapatıldığı akıl hastanesindeki bir hasta. Sezonun başında Diego ile akıl hastenesinden kaçarken, sonraki bölümlerde aralarında romantik bir ilişki oluşuyor.

Marin Ireland // Sissy

the umbrella academy sissy

Sissy de The Umbrella Academy’ye ikinci sezonda dahil olan karakterlerden biri. İlk sezonun sonunda yaptıkları zaman yolculuğu sayesinde; Sissy, Vanya ile tanışıyor. Hafıza kaybı geçiren Vanya; Sissy ve ailesinin evinde kalırken, Sissy’nin çocuğuna bakıcılık yapıyor. Sezonun ilerleyen bölümlerinde ise, Vanya ve Sissy arasında romantik bir ilişki doğuyor.

Total
0
Shares
Önceki
the office

The Office, uzatılmış bölümleriyle geri dönüyor

Sonraki
the devil all the time

The Devil All The Time filminden ilk görseller yayımlandı