The New Mutants

The New Mutants filminin vizyon tarihi duyuruldu

The New Mutants filmi için vizyon tarihi duyuruldu

Daha önce defalarca ertelenen ve son erteleme kararının ardından sinemalarda gösterilememe ihtimali konuşulan The New Mutants filminin vizyon tarihi nihayet açıklandı.

The New Mutants filminin çıkış tarihi nihayet Disney tarafından açıklandı. Fox yapımı son X-Men filminin birkaç ay sonra seyirciyle sinemada buluşacağı da kesinleşmiş oldu.

Korku-gerilim ve fantastik türünü birleştiren çizgi roman uyarlaması The New Mutants, muhtemelen X-Men filmleri arasında en şansız olanıydı. Yaklaşık 4 yıl önce duyurulduğu tarihten bugüne kadar birkaç kez erteleme almıştı ve sonunda kesin olarak 3 Nisan 2020 tarihinde beyaz perdede olacağı açıklanan yapım, bu sefer de dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenmişti.

svg%3E

Disney geçtiğimiz haftalarda erteleme alan birçok filmi ile ilgili yeni tarihler vermişti. Ancak içlerinde X-Men spin-off’u The New Mutants filmi bulunmuyordu ve bu da akıllara filmin doğrudan Disney+ ya da Hulu gibi dijital bir platformda yayımlanma ihtimalini doğurmuştu. Aradan geçen süreç boyunca tüm bu iddialar daha da güçlendi. Yine de şimdiye kadar toplamda dört defa erteleme alan film için Disney bir kez daha yeni vizyon tarihi açıkladı.

Tüm bu sıkıntılara rağmen filmden vazgeçmemiş gibi görünen Disney, yıllardır beklenen filmin yeni vizyon tarihini 28 Ağustos olarak duyurdu. Salgın tam anlamıyla kontrol altına alınamadığı için filmin tam olarak bu tarihte vizyona girebileceğinden de şüphe duyanlar var. Ancak Tenet ve Mulan gibi filmlerin Temmuz ayında vizyona girmesinin planlanıyor olması, Ağustos ayındaki bu tarihin çok da riskli olmadığını düşündürüyor.

svg%3E

Yaklaşık 4 yıl önce duyurulan ve 20th Century Fox tarafından hazırlanan The New Mutants’ın çekimleri aslında çok önce tamamlanmıştı. Ancak Disney’in Fox’u satın almasıyla filmin vizyon tarihi yapılan değişiklikler nedeniyle birkaç defa ertelenmişti.

The Fault in Our Stars ile tanınan Josh Boone‘un yazıp yönettiği film, beş genç mutantın kapalı tutuldukları tesiste bir yandan kendi güçlerinin sınırlarını test ederken diğer yandan kendilerini buradan kurtarmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor ve filmin oyuncu kadrosunda Anya-Taylor Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton, Henry Zaga, Blu Hunt ve Alice Braga yer alıyor.

Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.