jason statham

The Meg 2 yerine yeni proje ‘Fast & Loose’

The Meg 2'yi beklemeyi bir süreliğine bırakın.

Yönetmen koltuğunda Jon Turteltaub’un oturduğu 8 Ağustos 2018’de vizyona giren film, köpek balığı-gerilim türüne özlem duyan seyircinin beğenisi kazanabilmişti. Jason Statham’ın başrolünde yer aldığı The Meg, Rotten Tomatoes’daki yüzde 45’lik içler acısı puanlamasına rağmen 530 milyon dolarla beklenmedik bir gişe geliri elde etti. Hayliyle ilk filminde başarıyı yakalayan The Meg’in devamının gelip gelmeyeceği de seyirci tarafından merak konusu oldu. Ne kadar Yapımcı Lorenzo Di Bonaventura ikinci filmin gerçekleştirileceğini açıklasa da şu anda durumlar biraz karışık görünüyor.

svg%3E

Steve Allen’in 1997 tarihli romanından uyarlama olan film, su altı gözlem görevindeki bir grup insanın başına gelen olayları konu alıyor. Görevlerini sürdürmekte olan ekip yıllar önce neslinin tükendiğini düşündükleri bir yaratık tarafından saldırıya uğruyor. Uzman dalgıç Jonas Taylor (Statham) ve Dr. Minway Zhang (Winston Chao) su altında mahsur kalan ekibi kurtarmak için tehlikeli bir plana başvuruyorlar. 22 metre uzunluğunda Megalodon olarak bilinen köpek balığını durdurmak için girişilen tehlikeli macerada hiç bilinmeyen gerçekler de su yüzüne çıkıyor.

svg%3E

Her ne kadar Başarılı bir köpek balığı-gerilim filmi olan The Meg’in devamı beklense de, yazar Jon ve Erich Hoeber için bu öncelik değil. Kardeşler, Deadpool 2 ve Hobbs & Shaw’un arkasındaki ekiple Fast & Loose adlı bir aksiyon gerilim filmi yazmaya başladılar.

Fast & Loose; Tijuana’da ölüme terk edilen bir adamın kimlik arayışını konu alıyor. Kendisinden geriye hiçbir şey hatırlamayan gizemli karakterimiz kimliğini çözmek için adımlarını izlemeye çalışacaktır. Fakat karşısında iki seçenek vardır; biri aşırı yaşayan bir suç kralı diğeri ise ailesi ya da değer verdiği kimse olmayan gizli bir CIA ajanıdır. Peki ya hangisinin kendisine ait olduğunu bulabilecek mi?

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.