the little mermaid seyrederiz 2 e1606562188313

The Little Mermaid çekimleri gelecek hafta başlayacak

Walt Disney Studios’un yeni bir canlı aksiyon The Little Mermaid filmi hazırlayacağı söylentileri ilk kez 2016’da başlamıştı. “The Little Mermaid” birçok kez çizgi film ve çizgi dizi olarak televizyon ve beyaz perdeye aktarılmıştı. Bunlardan en çok bilineni 1989 yapımı “The Little Mermaid” olmuştu.

The Little Mermaid

Bu söylentiler, animasyon filminin hayranlarını heyecanlandırmıştı. Ardından filmin başrolünde “Let it Shine”, “Lemonade”, “Quincy” gibi yapımlar ile tanınan Halle Bailey‘in yer alacağı duyurulmuş ve bu oyuncu tercihi oldukça yankı uyandırmıştı. Şimdi ise film için yeni bir büyük adım atılıyor. Yapılan açıklamaya göre filmin çekimleri önümüzdeki hafta başlayacak.

The Little Mermaid konusu

Filmin orijinal deniz kızı Ariel’in hikayesini anlatacağını biliyoruz. Bir Andersen masalı olan Little Mermaid, insan olmak isteyen küçük deniz kızı Ariel’in hikayesini konu ediyor. İnsan olup Prens Eric ile evlenmek isteyen deniz kızı Ariel, hayallerini gerçekleştirebilmek için Ursula adındaki kötü kalpli bir denizaltı büyücüsüyle ile anlaşma yapar. Ancak bu anlaşma Ariel’in hayatının değişmesine neden olur.

The Little Mermaid

Filmin oyuncu kadrosunda; “Ariel” rolünde Halle Bailey, “Prens Eric” rolünde Jonah Hauer-King, “Scuttle” rolünde Awkwafina ve “Flounder” rolünde Jacob Tremblay yer alacak.

“Chicago”, “Memoirs Of A Geisha” ve son olarak “Mary Poppins: Sihirli Dadı” gibi başarılı filmleri ile Hollywood’da ses getiren Rob Marshall, filmin yönetmen koltuğunda yer alacak.

Canlı aksiyon “The Little Mermaid” uyarlaması için resmi bir çıkış tarihi duyurulmadı.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.