the last kingdom

The Last Kingdom 5. sezon onayını aldı!

BBC Two ve Netflix ile yayın hayatına başlayan The Last Kingdom dizisinin 3. sezonun ardından yayın haklarına sadece Netflix sahip olmuştu. Bu yılın Nisan ayında 4. sezonu Netflix üzerinden yayımlanan dizinin yeni sezonunun çıkıp çıkmayacağının cevabı ise merakla bekleniyordu. The Saxon Stories adlı kitaptan uyarlanan yapımın 5. sezon onayı aldığı Netflix tarafından dizinin resmî Twitter hesabından oyuncuların çektiği bir video ile duyuruldu.

Başrolünde Alexander Dreymon‘un bulunduğu dizinin oyuncularının içinde bulunduğu duyuru videosu;

The Last Kingdom konusu

Bir İngiliz Kralı’nın oğlu olan Uhtred, babasının savaşta ölmesiyle Kont Ragnar’ın kölesi olarak Paganların yaşadığı bölgeye götürülür. O bölgede çocukluğunu geçiren Uhtred, Kont Ragnar’ın bir saldırı sonucu ölmesiyle yeniden İngilitere’ye döner. Babasının ölmesiyle tahta amcası geçmiştir ve varis olan Uhtred’i öldürmek ister. Kont Ragnar’ı Uhtred’in öldürdüğü hakkında bir iftira ortaya atar. Uhtred, ne İngilizlerden ne de Paganlardan yardım alamaz. Yardım için dolaşmaya başlar ve Wessex Kralığı’na gider. Burada Alfred ile tanışır. Alfred, İngiltere’yi Pagan istilasından kurtarmak ve tek çatı altında toplamak istemektedir. Uhtred, çocukluğunu İngilizler, gençliğini Paganlar ile geçirdiği için ikilemde kalır. Kimin tarafında olacağını seçmekte zorlanır.

Başka bir tarihi dizi olan The Great’in yeni sezon onayı ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/the-great-dizisi-2-sezon-onayini-aldi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.