The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor fragmanı yayımlandı

Netflix orijinal yapımı olan ve The Haunting of Hill Hause ismi ile başlayan korku antolojisi, The Haunting of Bly Manor ismi ile devam edecek. Shirley Jackson’ın aynı adlı romanından uyarlanan ve Mike Flanagan‘ın yaratıcısı olduğu The Haunting of Hill House; 2018 yılının en beğenilen Netflix dizilerinden biri olmuş ve böylece dizinin 2. sezonunun çekilmesine olanak sağlamıştı. The Haunting of Bly Manor ismini taşıyan dizinin 2. sezonunun fragmanı yayımlandı.

Henry James’in Turn of the Screw romanından uyarlanan dizinin 2. sezonunun Koronavirüs yüzünden erteleneceği düşünülüyordu. Ancak dizinin çekimleri, Koronavirüs pandemisi nedeniyle setlere ara verilmeden önce tamamlandığı için ertelenme riski ile karşılaşmadı.

svg%3E

The Haunting of Bly Manor konusu ve oyuncu kadrosu

Netflix imzası ile karşımıza çıkan dizinin her sezonu “antolojik” bir düzende geliştiriliyor. The Haunting of Bly Manor yapımının korku tarafının öncüsü yine hayaletler olacak. İki kardeşe bakmak ile görevli bir mürebbiyenin, konuk olduğu evde hayaletler görmesiyle başlayacak olan ve her bölümü farklı bir senaryodan oluşacak yeni sezonda, Henry James’in “The Turn of the Screw” (Yürek Burgusu) hikâyesi işlenecek.

The Haunting of Bly Manor

Dizide Dani Clayton adını taşıyan mürebbiyeyi; Once Upon a Time… in Hollywood, Amazing Stories ve You’dan tanıdığımız Victoria Pedretti canlandırıyor. Dani Clayton’ın yakın arkadaşı Peter’ı; Faster, Whats Your Number? ve The Invisible Man’de izlediğimiz Oliver Jackson-Cohen oynuyor.

Her iki oyuncuyu da The Haunting of Hill House 1. sezon bölümlerinde izleme fırsatı bulmuştuk. İkili, yeni sezonda da başrolleri paylaşacak. Aynı şekilde ilk sezondan Henry Thomas ve Kate Siegel da yeni bölümlerde karşımıza çıkacak. Yeni sezonda yer alan diğer isimler; T’Nia Miller, Rahul Kohli, Amelia Eve, Amelie Smith, Benjamin Ainsworth ve Catherine Parker olacak.

9 Ekim’de Netflix kütüphanesinde 2. sezonuyla yer alacak dizinin yayımlanan fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.