The French Dispatch süresiz bir şekilde ertelendi

mm
The French Dispatch

Rushmore, The Royal Tenenbaums ve The Grand Budapest Hotel gibi izleyicinin beğenisini kazanan filmlere imza atan Wes Anderson, bu yıl yeni filmi The French Dispatch ile sinemaseverlerin karşısına çıkmayı planlıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle film için başta düşündüğümüzden daha uzun süre beklememiz gerekecek.

Gerek Wes Anderson imzası taşıması, gerekse zengin oyuncu kadrosuyla bu yılın en heyecan verici filmlerinden olan The French Dispatch’in son olarak 16 Ekim ayında vizyona girmesi bekleniyordu. Ancak Koronavirüs salgını nedeniyle filmin vizyon tarihi ertelenmek zorunda kaldı. Disney çatısı altında yer alan Searchlight Pictures, filmin süresiz bir şekilde ertelendiğini duyurdu. Bu değişiklikten sonra filmin Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor.

Ve yeni Wes Anderson filmi The French Dispatch'ten ilk fragman ...

The French Dispatch konusu

20. yüzyılda Fransa’nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanan film, The French Dispatch isimli bir dergide yıllar boyunca yaşanan olayları beyaz perdeye aktarıyor. Filmde siyah-beyaz ve animasyon bölümler de yer alıyor. 20. yüzyılda Fransa’sının politik ve sosyal atmosferinin anlatılmasında ve zaman dilimindeki farklılıkların gösterilmesinde, siyah-beyaz anlatım tekniğinin kullanılması mantıklı bir tercih. Animasyon bölümlerinin nasıl şekilde izleyiciye yansıtılacağı ise merak konusu.

İzleyiciyi 1925-1975 yılları arasına davet eden filmin oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Saoirse Ronan, Léa Seydoux, Adrien Brody, Owen Wilson, Willem Dafoe, Mathieu Amalric, Jeffrey Wright, Christoph Waltz, Elisabeth Moss, Jason Schwartzman, Henry Winkler, Lois Smith, Cécile de France, Lyna Khoudr, Stephen Park, Liev Schreiber, Elisabeth Moss, Edward Norton, Guillaume Gallienne, Jason Schwartzman, Tony Revolori, Rupert Friend, Bob Balaban, Hippolyte Girardot ve Anjelica Huston gibi önemli isimler yer alıyor.

Film ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
mulan

Mulan’ın vizyon tarihi süresiz bir şekilde ertelendi

Sonraki
atiye

Atiye’nin yeni sezon çekimleri başladı