mulan

Mulan’ın vizyon tarihi süresiz bir şekilde ertelendi

Son dönemde The Jungle Book, Beauty and the Beast, The Lion King, Aladdin gibi live-action yeniden çevrimleri ile büyük başarı yakalayan Disney, bildiğimiz üzere bu kez da klasikleşmiş bir diğer animasyon filmi olan Mulan‘ın live-action versiyonunu hayata geçirdi.

İlk olarak 1998 yılında vizyona giren ve özellikle müzikleri ile hafızalara kazınan filmin bu live-action versiyonunun başta 27 Mart 2020’de vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle Mulan’da son olarak 21 Ağustos 2020’ye ertelenmişti. Fakat geçtiğimiz günlerde ABD’nin salgının seyri göz önüne alındığında, sinema salonlarının eylül ayından önce açılması imkansız gibi duruyor. Bu yüzden de ağustos ayında vizyona girmesi planlanan Mulan’ın vizyon tarihi süresiz bir şekilde ileri tarihe çekildi.

Mulan

Disney‘nin 1998 yapım klasik animasyon filminin canlı çekim uyarlaması olan yeni versiyonu, Çinli genç bir kadının erkek kılığına girerek hasta babası yerine İmparatorluk Ordusu adına çarpışmasını ve bu süreçte Çin’in gelmiş geçmiş en cesur kahramanlarından biri olma hikâyesini anlatıyor.

Filme adını veren Mulan’ı The Forbidden Kingdom ve The Assassins gibi yapımlarla tanınan Yifei Liu‘nun canlandırdığı filmin oyuncu kadrosu büyük ölçüde Çinli oyunculardan oluşuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yifei Liu ve Gong Li’ye Jet Li, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan ve Tzi Ma gibi isimler eşlik ediyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Whale Rider ve North Country gibi dikkat çekici yapımlara imza atan, son olarak ise The Zookeeper’s Wife ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Niki Caro oturuyor. Filmin senaryosunu is Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizebeth Martin ve Amanda Silver üstleniyor.

Disney’in bu yıl büyük gişe getirebilecek filmlerinden biri olarak düşünülen Mulan, sinemalar tamamen normale dönene kadar vizyona giremeyecek gibi gözüküyor. Bu yüzden film vizyon tarihi için 2020 yılını es geçmiş ve 2021 yılını hedefliyor diyebiliriz. Film ile ilgili yeni gelişmeler için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.