the deer king

The Deer King anime filmi 2021’e ertelendi!

The Deer King anime filminin çıkış tarihi 2021’e ertelendi

Toho bugün yaptığı açıklamada, Nahoko Uehashi’nin (Moribito serisi, The Beast Player) tıbbi fantastik roman serisi The Deer King’in uzun metrajlı anime film uyarlamasının çıkış tarihinin çeşitli nedenlerle 2021’e ertelendiğini duyurdu.

Filmin başlangıçta 18 Eylül 2020’de gösterime girmesi planlanıyordu. Yeni bir yayın takvimi onaylandıktan hemen sonra sitesinde duyurulacak.

Ayrıca filmin ekibinde önemli isimler de yer alıyor. Beğenilen animatör Masashi Ando, yönetmenlik denemesini ortak yönetmen Masayuki Miyaji (Fusé: Memoirs of the Hunter Girl) ile birlikte yapıyor. Taku Kishimoto (Haikyuu!!, ERASED, Fruits Basket) senaryoyu sunuyor ve Production I.G (Shell in Ghost, Miss Hokusai) ile birlikte anime üretimi üzerinde çalışıyor.

The Deer King (Shika no Ō) romanı; ilk olarak Eylül 2014’te iki ciltli baskıyla KADOKAWA’dan yayımlandı ve daha sonra Haziran-Temmuz 2017’de dört ciltli bunko baskısı olarak yeniden yayımlandı.

Romanlar 2015 yılında, “Booksellers Ödülü” ve dördüncü “Japonya Medikal Roman Ödülü”nü kazandı. Romanların şimdiye kadar Japonya’da 1.9 milyon kopyası basıldı ve üçüncü cildi olan Ninasoko no Hashi (Suyun altındaki köprü) 27 Mart 2019’da piyasaya sürüldü.

Aşağıda ise ilk iki cildin kapağı ve konu özetleri yer alıyor.

the deer king

Cilt 1: Ikinokotta Mono (Hayatta Kalanlar)

Bir ölüm savaşçısı grubu olan Yalnız Boynuzlar, vatanlarını Zol imparatorluğundan kurtarmak için hayatlarını verir. Liderleri ve hayatta kalan tek kişi olan Van, tuz madeninde köleleştirilir. Bir gece vahşi köpekler madene saldırır ve kısa süre sonra gizemli bir hastalık hem köleleri hem de bekçilerini bitirir. Van, Yuna adlı küçük bir kızla kaçar.

Cilt 2: Kaette iku Monu (Geri Dönenler)

Birisi Yuna’yı kaçırır ve Van peşinde yola çıkar. Bu arada, yetenekli bir doktor olan Hohsalle, Zolian yerleşimcileri arasında yayılan hastalığın tedavisini arar. Bu adamlar sevdiklerini ve bu topraktaki insanları kurtarmak için hangi yolu seçeceklerdir?

Seri, evlerini krallığına dahil etmek isteyen büyük bir imparatorluğa karşı toprakları için savaşarak ölmeyi bekleyen bir grup askerin başı olan Van’a odaklanıyor. Ancak ölmek yerine Van bir köle olarak alınır ve bir tuz madenine atılır. Bir gece, bir tuhaf köpek tuz madenine saldırır ve gizemli bir hastalık başlar. Saldırı sırasında Van kaçma fırsatını yakalar ve küçük bir kızla tanışır. Tıp bilimcisi Hossal bir tedavi aramak için hayatını riske atar. Doktorlar ayrıca hastalıktan kurtulmuş gibi görünen bir baba ve çocuk üzerinde çalışıyorlar. Romanlar, acımasız bir kadere karşı savaşanların birbirine bağlı hikayelerini ve karakterler arası bağlarını anlatıyor.

Bir başka anime filmi olan A Whisker Away ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.