the batman

Robert Pattinson ve Andy Serkis “The Batman” hakkında konuştu

Robert Pattinson ve Andy Serkis “The Batman” hakkında konuştu

Matt Reeves’in hem yazıp hem de yönettiği The Batman’de Alfred Pennyworth karakterine hayat veren Andy Serkis, yapıma dair bazı detaylar verdi. Serkis, filmin karanlık atmosferi ve duygusal yanı hakkında ve Robbert Pattinson ise rolü neden kabul ettiği hakkında konuştu.

Batman karakteri sinema dünyasında pek çok kez farklı oyuncularla hayat buldu ve son filmde ise Robert Pattinson tarafından canlandırılacaktı. Ne yazık ki Koronavirüs sebebiyle çekimlerine ara vermek zorunda kalan filmin büyük bir kısmı henüz çekilemedi. Yapımda Alfred Pennyworth karakterine hayat verecek olan Andy Serkis, film hakkında bazı detaylara dair açıklamalarda bulundu. Alfred ve Batman arasındaki ilişkinin bu sefer çok daha duygusal olacağını belirtti.

LADbible sitesiyle bir konuşma gerçekleştiren Serkis, öncelikle yapımın tonuyla ilgili fikirlerini paylaştı. Ne de olsa bir Kara Şövalye filmi yapılacağından dolayı hayranlar yapımın karanlık bir havaya bürünmesini beklemekteydiler. Serkis bu kısmı onaylayarak The Batman’in oldukça karanlık bir tona sahip olacağını belirtti. İlk olarak The Batman’in önceki Batman filmlerinden daha karanlık, daha derin olacağı yönündeki söylentileri doğrulayan Serkis, Alfred Pennyworth ile Bruce Wayne arasındaki duygusal bağın filmin hikâyesinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi ve ikilinin arasındaki duygusal bağdan “Bu gerçekten filmin merkezinde yer alıyor ve Matt Reeves’in yazdığı senaryo gerçekten enfes.” şeklinde bahsetti. Kamera arkası kadrosundan Colin Farrell’ın yorumlarını onaylayan Andy Serkis, filmin izleyicileri aynı zamanda çok derin düşüncelere iteceğini de söyledi.

svg%3E

Robert Pattinson ise The Batman hakkında şunları söyledi:

Matt Reeves’in yönetmeni olduğu The Batman’in başrolünde seyirci karşısına çıkacak olan Robert Pattinson neden bu rolü kabul ettiği üzerine konuştu. Pattinson rol için “Bunu kabul etmememin nedeni ne olabilir? Bu karakterin daha önceden çok çok iyi bir şekilde sinemaya uyarlanmış olması gerçeği hoşuma gidiyor. Karakterin birden fazla belirgin canlandırma şekli olabileceğini düşünüyorum. Daha kapsamlı olduğunda daha eğlenceli hale geliyor. Bunun daha az karanlık halini gördünüz, daha az eğlenceli halini gördünüz ve daha vahşi versiyonunu gördünüz. Bulmacayı çözmek tatmin edici hale geliyor “Ben nerede yer alacağım? İçimde bu role dair bir şeyler var mı?” ifadelerini kullandı.

İngiltere’de devam eden çekimlerine koronavirüs salgını nedeniyle çekimlerine ara verilen The Batman’in 1 Ekim 2021’de vizyona girmesi planlanıyor. Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.