Steven Yeun

Steven Yeun, The Walking Dead’e dönecek mi?

Steven Yeun, büyük oranda AMC’nin The Walking Dead dizisi ile tanınan bir aktördür. Fakat filmografisi hiç de The Walking Dead gibi ciddi yapımlarla dolu değil. Yeun, aslında komedi dalı ile içli dışlı olan biridir ve The Walking Dead öncesi günlerinin çoğunu skeçler yazıp oynayarak geçirdi. Bu kariyer yolunda en büyük isteği SNL’e (Saturday Night Live) ulaşmak olsa da kapısından dönerek The Walking Dead dünyasına adım attı.

the walking dead

Rastgele bir kadının ona oyuncu olması gerektiği ile ilgili tavsiye vermesi sonucu gözlerinin açıldığını söyleyen Yeun, komedi dünyasına ilk adımını bu şekilde atar. Doğaçlama ve komedi becerilerini Chicago’nun efsanevi Second City tiyatrosunda geliştirmeye başlamıştı. Ancak Second City’de geçirdiği zamandan sonra Steven Yeun, komedi dünyasının ona uygun olmadığını fark ederek bu sözleri söyler:

“Second City’den SNL’e ulaşmak için bir yol görmedim, muhtemelen önümde yolu gösterecek kimse olmadığı içindir. Hem de popüler kültürde kimi oynayabilirim diye düşünüyordum. Aksanlı bir yabancı olmayan biri… Neyse ki Bowen Yang’ın şu anda SNL’de ne yaptığını görmek çok güzel. Basmakalıp davranmıyor. Asyalı-Amerikalıların ne olabileceğinin veya Asyalıların nasıl göründüğünün çeşitliliğine sahip. Sanırım eskiden farkında olmadığım veya belki de mücadele edecek kadar cesur olduğum şey buydu.”

Steven Yeun’un, Vanessa Bayer’i SNL’e kadar takip etme yeteneğine sahip olmadığını düşünmesi ne kadar kötü olsa da sonunda The Walking Dead’i kabul edilmesi harikaydı. Vahşice öldürülmeden önce izleyicilerin çoğu tarafından hayranlık kazanmıştı. Oyunculuk başarısını The Walking Dead’de göstermiş olan Yeun’un becerileri hakkında Vanessa Bayer şunları söyledi:

“Steven hakkında fark ettiğim şey, bize Chicago’da her zaman söyledikleri bir şeydi. En iyi çizgi roman canlandırmalarını sadece harika oyuncuların yapabilir. Steven’ın harika bir komedi zamanlaması da vardı. The Walking Dead’den çıktıktan sonra onun konuk olarak çağırılması ve onun taklitlerinin yapılmasından bahsetmiyorum bile. Ayrıca, çizgi roman serisi olan Chew’in bir uyarlamasını seslendirdi ve Robert Kirkman’ın yeni Amazon süper kahraman dizisi Invincible’ın başrolünü de Steven seslendiriyor.”

Steven Yeun

Steven Yeun’u, yakında çıkacak antoloji projesi Tales of The Walking Dead’de görebiliriz belki. Başka bir alternatif olarak Lauren Cohan’ın Maggie ile yaptığı bir geri dönüş hikayesi olursa orada da görebiliriz. The Walking Dead’e dönme haberlerini merakla beklerken Steven Yeun’un yeni filmine bir bakalım: Yeun, şu anda bu yılki Sundance Film Festivali’nde birden çok ödül alan bir drama filmi Minari’nin tanıtımı ile meşgul. Glenn karakterini gözlerimiz ararken, Steven Yeun’un diğer yapıtlarının da harika olduğunu unutmamak gerek!

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.