sinema salonları

Sinema salonları ne zaman açılacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını, ilk kez 2020 yılının Mart ayında ortaya çıkmıştı ve sinema salonları da ilk kez mart ayında kapatılmıştı. 4 ay gibi bir sürenin ardından ise 2020 yılının Ağustos ayında ise başlayan normalleşme ile tekrar açılmıştı. Sine salonlarının açılmasında sonra artan vaka sayıları ile de tekrar kapanmıştı.

Salonların, 2021 yılının başlaması ile tekrar açılacağı düşünülüyordu. Hatta yurt dışında HBO Max ve sinemalarda yayımlanan Wonder Woman 1984 filmi için de 15 Ocak tarihi verilmişti. Ancak yapılan yeni açıklama ile kısıtlamanın devam edeceği duyuruldu.

sinema salonları

Sinema salonları ne zaman açılacak?

Yapılan duyuru ile kısıtlamanın devam edeceğini öğrenmiştik. Kısıtlamanın 2 ay daha devam edeceği ve 2021 yılının Mart ayına kadar süreceği duyuruldu. Şimdilik 1 Mart olarak verilen tarih, zaman geldiğinde vaka durumlarına göre kesinlik gösterecek.

Sinema salonları açıkken uyulan kurallar

Normalleşme sürecine gidildiğinde bile önlemler alınmaya devam ediyordu. Bu önlemlerden bazıları da şunlardı:

1. Salonlarda, tüm sosyal alanlarda olduğu gibi maske takma zorunluluğu uygulanacak.
2. Satılan koltuğun sağında ve solunda iki koltuk; önünde ve arkasında da birer sıra boş bırakılacak.
3. Her 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde düzenlenen fuaye alanlarındaki oturma alanlarını da sosyal mesafeye göre şekillendiren Cinemaximum, bilet kontrolünü temassız şekilde gerçekleştirecek.
4. Seans araları, etkileşimi ve riski en aza indirmek adına 30 dakika aralıklı olacak. Bu arada salonlarda temizlik ve hijyen çalışmaları yapılacak.
5. Salona girerken seyircilerin ateşi ölçülecek 38 derecenin üstünde ateşe sahip olanlar içeri giremeyecek.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.