Yeni Scarface filmi hakkında önemli açıklamalar geldi!

mm
Scarface

İtalyan yönetmen Luca Guadagnino, Scarface filmini yeniden çekiyor. Geçen mayıs ayında ortaya çıkan bu bilgi, sinema dünyasında oldukça ses getirmişti. Daha önce 1932’de Howard Hawks’ın beyaz perdeye getirdiği film, 1983 yılında Brian De Palma‘nın tekrar yapımı ile kült haline gelmişti.

Küba’dan Miami’ye göç eden ve geldiği yerlerden daha yükseklere ulaşmak için belirlediği hedeflere kararlı adımlarla yürüyen Tony Montana’nın hikâyesini konu alan Scarface’i yeniden çekmek, başta hayranlar tarafından pek iyi bir fikir gibi görünmemişti. Ancak Luca Guadagnino’nun, daha önce Dario Argento’nun kült filmi Suspiria’nın yeniden çevrimini yönetmesi ve orijinal filme kattığı yepyeni bakış açısı, bu konuda umutlandırmıştı.

Scarface

Senaryosunu Coen Kardeşler‘in yazdığı yeni Scarface filmi için yönetmen Guadagnino dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yönetmen, Scarface projesine neden dahil olmak istediğine açıklık getirdi.

Daha önce iki usta isim tarafından beyaz perdeye aktarılan bu hikâyeye üçüncü bir yaklaşımın gerçekten gerekli olup olmadığı bir süredir konuşulmaktaydı. Guadagnino da bu konuda şöyle söyledi:

Yeni Scarface filmi “Zamanın ruhunu” yakalayacak

“İnsanlar sadece yeniden çevrim yaptığımı iddia ediyor ama gerçek şu ki sinema var olduğundan beri kendini yeniden çeviriyor. Bu, orijinal hikâyeler bulamamanın tembel bir yolu olduğu için böyle değil. Her zaman belirli hikâyelerin zamanımız hakkında ne söylediğine bakmakla ilgili.”

“Howard Hawks’ın ilk Scarface’i tamamen içki yasağı dönemiyle ilgiliydi. Ondan elli yıl sonra, Oliver Stone ve Brian De Palma, Hawks’ın filminden çok daha farklı bir versiyon yaptılar. Her ikisi de iki harika heykel parçaları olarak rafta durabilir. Umuyorum ki bizim filmimiz de kırk yıl sonra, aşırılık ve hırs konularında kendi dürtülerimize paradigma olan bir karakter üzerine değerli bir yansıma olarak kalacak. Bence benim versiyonum zamanın ruhuna çok uyacak.”

Bu açıklamalardan anlaşıldığı üzere Luca Guadagnino’nun, yeni Scarface filminde yaratacağı Tony Montana karakteri hakkında ilginç fikirleri var. Yönetmenin “zamanın ruhuna uygun” olarak çekeceği bu versiyonunun, Howard Hawkes ve Brian De Palma filmlerinden ne kadar farklı olduğunu görmek ilginç olacak.

Al Pacino’nun canlandırdığı efsane Tony Montana karakterini, yeni yapımda kimin oynayacağı ise hâlâ büyük merak konusu.

Total
0
Shares
Önceki
onepm

One Punch Man 3. sezon tarihi

Sonraki
Brave New World
mm

Joseph Morgan’ın yeni dizisi Brave New World yayımlandı