Joseph Morgan’ın yeni dizisi Brave New World yayımlandı

mm
Brave New World

Başrolünde Joseph Morgan‘ın bulunduğu, Aldous Huxley’nin aynı adlı distopik kült eserinden uyarlanan ve merakla beklenen yeni Brave New World (Cesur Yeni Dünya) dizi uyarlaması bugün izleyicisi ile buluştu.

Ülkemizde de birçok bilim kurgu okurunun bildiği ve kara dörtleme arasında yer alan Brave New World, kendi dizisine kavuştu. NBC’nin dijital yayın servisi Peacock’ta yayımlanan yapımın ilk fragmanı geçen nisan ayında yayımlanmıştı.

Brave New World

Dizinin çekimleri, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını başlamadan tamamlanmıştı. Hızlıca kurgusu ve post prodüksiyon işleri de tamamlanan yapım, 15 Temmuz 2020 tarihinde Peacock kütüphanesindeki yerini alacak. Aynı zamanda 15 Temmuz tarihi, Peacock’ın prömiyerini yaptığı tarih. Bu da kanalın hizmete başladığı an itibarıyla diziye ulaşılabileceği anlamına geliyor ancak yayın servisinin şu an için Türkiye’ye gelmesi beklenmiyor.
Brave New World, daha önce de uyarlamaları yapılan bir eser. 80’li yıllarda iki farklı film hazırlandı. Bunlardan ilki 1980 yılında Burt Brinckerhoff’tan ikincisi de 1988’te 1988’de Leslie Libman ve Larry Williams tarafından yapıldı. Yıllar sonra yeni bir uyarlama daha geleceği ve yönetmenliğini Ridley Scott’ın üstleneceği, başrolünde de Alden Ehrenreich’nun oynayacağı söylendi. Ancak bu hiçbir zaman gerçekleşmedi.
Brave New World

Brave New World konusu ve oyuncu kadrosu

Uzak bir gelecekte, insanların üreme alanında çağ atladığı; savaşların ve yoksulluğun sona erdiği bir düzende geçiyor. Herkesin mutlu olmak için hap aldığı New London adında ürkütücü, ütopik bir dünyadaki yaşamlarını konu edinen dizinin oyuncu kadrosunda Joseph Morgan, Alden Ehrenreich, Jessica Brown Findlay, Hannah John-Kamen, Demi Moore, Kylie Bunbury, Harry Lloyd ve Sen Mitsuji gibi birçok isim yer alıyor.

Fear the Walking Dead ile tanınan David Wiener’ın başında bulunduğu dizinin senaristleri ise David Wiener (Homecoming), Grant Morrison (Happy!) ve Brian Taylor (Happy!, Crank). Dizinin müziklerini hazırlayan isimler ise Altered Carbon ve Treadstone’dan tanınan Jordan Gagne ile beraber Fargo, Star Treck: Picard ve Legion dizileriyle tanınan Jeff Russo üstlenmiş.

Henüz bugün izleyicisiyle buluşmuş olan dizinin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Scarface
mm

Yeni Scarface filmi hakkında önemli açıklamalar geldi!

Sonraki
Euphoria
mm

Euphoria inceleme