Rowling’den beklediğimiz adımlar

tumblr pgd85ssGgX1u1k1s6 540

Bildiğiniz üzere J.K Rowling, Harry Potter serisinin yazarı. Yaptığı sansasyonel açıklamalarla her ay insanların ağzından düşmemeyi başarıyor. Gündemde kalmak amacıyla bu açıklamaları yapmak yerine ondan beklediğimiz bazı adımlar var. Her ne kadar onun çıkaracağı işten korkuyor olsam da bu evrenin yaratıcısı olarak yine onun eline muhtacız.

1- Hogwarts kurucularının geçmişi

Distopik bir evren yaratıldığında onun geçmişinden, yaratıcılarından mutlaka bahseder. Örneğin; Yüzüklerin Efendisi, Taht Oyunları, Star Wars… Ne yazık ki Harry Potter evreni bunu başarabilmiş değil. Bu yüzdendir ki diğer distopik eserlerle aynı kulvarda görülmüyor. Bunu değiştirmek adına bir çalışma mutlaka gelmeli. Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw ve Hufflepuff binalarının geçmişi, kurucuların nasıl bir araya geldiği, büyüyü nasıl kullandıkları açığa çıkmamış bir sır gibi tutuluyor adeta ve Rowling’den bunu değiştirmesini beklemeliyiz.

main qimg fbc1f9c29804a6604d446e63d53a3465

2-Büyünün tarihi

Elbette Harry Potter evreninde büyü sadece Hogwarts’dan ibaret değil. Ilvermnory, Durmstrang, Beauxbatons gibi büyücülük okulları olduğunu; Afrika’da büyü yapmak için asa kullanılmadığını ve dünya üzerinde birkaç tane büyücülük okulu olduğunu öğrendik. Anlayacağınız sadece Hogwarts’ın kurucuları değil büyünün tarihini ve dünyada nasıl yayıldığı da Potterhead’ler için bir merak konusu. Bu konuda bir kitap çıkmış olsa da başka projeleri de görmek isteriz.

ma

3- Çapulcular

Benim için Golden Trio’dan bile daha çok ilgimi çeken bir arkadaşlıktır Çapulcular. Sirius Black, James Potter, Remus Lupin ve Peter Pettigrew -ihanetinden önce elbette- Hogwarts tarihine altın harflerle yazılmış 4 kişi. Voldemort’un başlattığı ilk savaşın kurbanları aynı zamanda. Hem Hogwarts’ın o yıllarını görmek ve bu dörtlünün eğlenceli anlarına tanık olmak hem de Voldemort’un ilk savaşını izlemek çok keyifli olurdu diye düşünüyorum. Bu konu hakkında bir dizi çekilmesi Harry Potter evrenine dair en çok istediğim şey.

ma1

Ancak Rowling’in Snape’i mağdur aşık, Çapulcuları birer zorba olarak gösterme ihtimalini düşünmeden de edemiyorum…

4- Black Ailesi ve Kız Kardeşler

Andromeda Black, Bellatrix Black, Narcissa Black; Sirius Black, Regulus Black. Safkan takıntısını iliklerine kadar gördüğümüz bu ailenin entrikaları, büyücüleri izlemekten dibine kadar keyif alacağımız bir konu. Üstelik Regulus’un yaptığı fedakarlıkları ve üzerindeki baskıyı filmlerde çok net bir şekilde göremedik. Black kız kardeşlerinin arasındaki gerilimler hakkında da pek bilgilendirici olmadı filmler. Andromeda’nın safkan olmayan biriyle evlenmesi, Bellatrix’in saplantılı hale gelmesi, Narcissa sayesinde izleyebileceğimiz Malfoy’lar… Bu konunun güzel bir şekilde değerlendirilmesi de ileride beklediğimiz şeylerden. Çapulcuları konu alan bir dizide bu aile bireylerine değinilmesi de harika olurdu.

ma2

5- Tom Riddle

Bildiğiniz üzere Voldemort’un hayatını iki parçada inceleyebiliriz. Okul yıllarını, çocukluğunu kapsayan Tom Riddle ve onu en tehlikeli büyücü yapan Voldemort dönemi. Onu Voldemort olmaya sevk eden okul yıllarını, hayatını, Riddle ailesini öğrenebilmek sizce de güzel olmaz mıydı? Bunu özel olarak anlatan bir dizi veya film gelmesini bekleyemeyiz ama Fantastik Canavarlar serisinin gelecek filmlerinde değinilmesini beklediğim bir konu.

c440ff39147ec5f08a7147354287711b

 

 

Total
0
Shares
Önceki
Ayla filmi gise verileri

Gerçek hayat hikayelerinden uyarlanmış 3 film

Sonraki

Harika bir psikolojik gerilim filmi: Zindan Adası