Harika bir psikolojik gerilim filmi: Zindan Adası

Leonardo DiCaprio’nun başrolü olduğu filmi 2010 yılında Oscar ödüllü muhteşem yönetmen Martin Skorsese çekmiştir. Skorsese’nin DiCaprio ile çalıştığı dördüncü yapım olan Zindan Adası, diğer üçüne göre daha çok ses getirmiştir. Türü; psikolojik gerilim, polisiye ve dram olan filmi ölmeden önce izlenecekler listenize eklemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Filmin isminde belirtildiği gibi olay, zindan adası olarak bilinen ve içinde suçlu, çevreye zarar verecek potansiyelde ve de tehlikeli akıl hastalarının bulunduğu bir ada hapishanesi ve akıl hastanesinde geçmektedir. Her akıl hastanesi ve hapishanelerde olduğu gibi bu adada da çalışan psikiyatristler, polisler ve hasta bakıcılar vardır. Adanın etrafını çevreleyen dikenli teller, hastaların kaçmasını imkansız hale getirmektedir. Tüm bu tedbirlere rağmen tehlikeli bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine iki FBI ajanı bu olayı araştırmak üzere görevlendirilir. Teddy Daniels(Leonardo DiCaprio) ve Marshal Chuck Aule (Mark Ruffalo) zindan adasına gelirler ve gizemli olaylar silsilesi başlar fakat gün geçtikçe olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Öyle anlar yaşanır ki gerçek ve hayal arasında içinden çıkılmaz bir karmaşa ile kahramanımız Teddy kendini soruşturmanın odak noktası, başkahramanı olarak bulur. Tüm bu karmaşa içerisinde kendi ruhsal sorunları ve hayatındaki olumsuzluklarla baş etmeye çalışan Teddy bu çıkmazda ne yapacağını bilemediği bir duruma girmiştir.

Leonardo DiCaprio’nun harika oyunculuğu, muhteşem senaryo ve gerçekten kusursuz diyebileceğimiz bir kadroyla çekilen bu psikolojik gerilim filmin sonunu izlediğinizde kelimenin tam anlamıyla vay be! diyeceksiniz.

Tekrar tekrar izleseniz de her seferinde aynı tadı veren, her seferinde yeni ayrıntılar keşfettiğimiz bu film adeta bir başyapıt. İzlemeyen herkese Zindan Adası’nı öneriyorum. İyi seyirler..

 

zindan adası ile ilgili görsel sonucu

Total
0
Shares
Önceki
tumblr pgd85ssGgX1u1k1s6 540

Rowling’den beklediğimiz adımlar

Sonraki
782450

Senelerce ekranlarda ağırladığımız diziler