tenet

Robert Pattinson, Christopher Nolan imzalı Tenet filmi hakkında konuştu

Robert Pattinson, filmin türü hakkında açıklamalarda bulundu

Başarılı oyuncu Robert Pattinson, Christopher Nolan imzalı Tenet filmi bir sihirbazlık gösterisine benzettiğini ve yapımın başlangıcından bitişine kadar sık sık farklı film türlerine dönüştüğünü söyledi

Robert Pattinson, Koronavirüs salgını nedeniyle vizyon tarihi sürekli ertelenen Tenet filmi hakkında konuştu. Başarılı oyuncu izleyicilerin filmden neler beklenebileceğinden bahsetti.

Tenet

Filmin oyuncuları, yapımcıları tarafından yapılan açıklamalara göre filmi tek bir türde kategorize etmenin zor olduğu düşünülüyor. Ayrıca kendisinin yazıp yönettiği Tenet filmi hakkında Christopher Nolan, şu ifadeleri kullanmıştı.

”Bu film bir zaman yolculuğu filmi değil. Zamanla ve zamanın fonskiyonlarının farklı yönleriyle ilişkili. Fizik dersine girmek gibi olmasın ama tersine çevirme, kendi entropisini ters yüz eden materyal fikri, bu yüzden bize göre zaman içinde geriye doğru gidiyor” 

Robert Pattinson: “Tenet her sahnede başka filme dönüşen bir sihirbazlık gösterisi”

Tenet filmindeki rolünün yanı sıra The Batman filminde Bruce Wayne karakterine hayat veren Robert Pattinson, bazı açıklamalarda bulundu.

“Önce filmin gerçekten belirli bir kategorisi olduğunu düşünüyorsunuz. Film dakikalar ilerledikçe başka bir türe evriliyor ve ‘Pekala, demek ki türü buymuş,’ diyorsunuz. Ardından Tenet hiç ama hiç beklenmedik bir şekilde başka türlere dönüşmeye devam ediyor. İlk izlenimlerime göre bu yapım sihirbazların tabak çevirme numarasına benziyor ve şu ana kadar gördüklerimizin en iyisi. Film boyunca önünüze dönen bir tabak konuluyor; bir tane daha, bir tane daha derken önünüzde sizi etkileyen o kadar fazla şey oluyor bir süre sonra işler korkutucu bir hal alıyor.”

tenet

“Bir sihir numarasına dönüşüyor, mühendislik harikası bir senaryo var. İlk okuduğumda senaryodaki yaratıcılıktan etkilenmiştim. Sonrasında biraz düşününce bunu nasıl bir filme çekebileceklerini düşündüm. Belli bazı sahneler o kadar karmaşık ki nasıl çekileceği fikri bile imkansız duruyordu. Neyse ki bunları benim planlamam gerekmiyordu, sadece orada olmam gerekiyordu”

Başrolünde Pattinson’a John David Washington’ın eşlik ettiği Tenet’in oyuncu kadrosunda Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Michael Caine Clémence Poésy ve Dimple Kapadia gibi isimler de rol alıyor. Daha önce 17 Temmuz’da yayımlanması planlanan film 31 Temmuz’a ertelendikten sonra vizyon tarihi, New York’ta sinema salonlarının açılış tarihlerinin de ertelenmesinden dolayı 12 Ağustos’a ertelendi.

Yeni gelişmelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.