resident evil: infinite darkness

Resident Evil fragmanı yayımlandı

Korku oyunları denildiğinde akla gelen serilerden biri olan Resident Evil’ın, Netflix tarafından bir diziye uyarlanacağını geçtiğimiz aylarda öğrenmiştik. Dizinin ilk resmi fragmanı, geçtiğimiz dakikalarda Netflix’in resmi YouTube kanalı üzerinden paylaşıldı.

Bilim kurgu ve korku ögelerini içerecek olan dizinin ilk sezonunun 8 bölümden oluşacağını zaten biliyorduk. Yapımcılığını Constantin Film’den Robert Kulzer ve Oliver Berben‘in üstlendiği dizinin, 2021 yılında izleyiciye sunulacağını bugün yayımlanan fragman ile öğrendik.

resident evil: infinite darkness

Resident Evil: Infinite Darkness konusu

Netflix’in yaptığı açıklamaya göre dizinin ilk sezonu, 1’er saatlik 8 bölümden ve iki farklı zaman diliminden oluşacak. Bu zaman dilimlerinden birinde, ergenlik çağlarında New Raccoon City’ye yerleşen Jade ve Billie Wesker adındaki iki çocuğu izleyeceğiz. Çocuklar, yerleştikleri bu yerin aslında olduğundan çok daha fazlasını içerdiğini ve babalarının dünyayı yok edebilecek sırlar gizlediğini öğrenecekler.

İkinci zaman diliminde ise Jade Wesker’ın 30’lu yaşlarındaki halini göreceğiz. İlk zaman diliminden yaklaşık 10 yıl sonra geçecek ikinci dilimde, dünya genelinde 15 milyon civarında insan kalmış olacak. Ayrıca dizinin bu bölümünde; 15 milyon civarındaki insanın, 6 milyar civarında “T” virüsüyle enfekte olmuş yaratıklar ile başa çıkma mücadelesine şahit olacağız. Jade Wesker ise yaratıklarla mücadele etmeye çalışan insanlardan bir tanesi olacak.

Dizinin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.