resident evil

Resident Evil dizisi geliyor

Popüler dijital yayın platformu Netflix, bugün yeni bir dizi duyurdu. Şirket, oyun dünyasında sevilen bir yapım olarak karşımıza çıkan Resident Evil’i dizi haline getireceğini ve dizi ile ilgili ilk resmi detayları açıkladı.

resident evil

Resident Evil iki farklı evrende geçecek

Netflix‘in yaptığı açıklamaya göre Resident Evil dizinin ilk sezonu, 1’er saatlik 8 bölümden oluşacak ve iki farklı zaman diliminde geçecek. Bu zaman dilimlerinden birinde, ergenlik çağlarında New Raccoon City’ye yerleşen Jade ve Billie Wesker adındaki iki çocuğu izleyeceğiz. Çocuklar, yerleştikleri bu yerin aslında olduğundan çok daha fazlasını içerdiğini ve babalarının dünyayı yok edebilecek sırlar gizlediğini öğrenecekler.

İkinci zaman diliminde ise Jade Wesker’ın 30’lu yaşlarındaki halini göreceğiz. İlk zaman diliminden yaklaşık 10 yıl sonra geçecek ikinci dilimde, dünya genelinde 15 milyon civarında insan kalmış olacak. Ayrıca dizinin bu bölümünde; 15 milyon civarındaki insanın, 6 milyar civarında “T” virüsüyle enfekte olmuş yaratıklar ile başa çıkma mücadelesine şahit olacağız. Jade Wesker ise yaratıklarla mücadele etmeye çalışan insanlardan bir tanesi olacak.

Dizinin yapımcılığını, Constantin Film’den Robert Kulzer ve Oliver Berben üstleniyor. Henüz ne zaman yayımlanacağı ya da oyuncu kadrosu gibi gelişmeler belirsizliğini korusa da Netflix’in, yaklaşmakta olan yeni orijinal dizisi için önümüzdeki aylarda yeni gelişmeler duyurması bekleniyor.

Dizi ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.