raya adn the last dragon

Raya and the Last Dragon fragmanı yayımlandı

Disney, bir süre önce duyurduğu yeni ve farklı animasyon projesi Raya and the Last Dragon filminin ilk fragmanını, resmi YouTube kanalı üzerinden geçtiğimiz aylarda yayımlamıştı. Filmin ikinci resmi fragmanı da bir süre önce yayımlandı. Filmin, geleneksel prenses algısını yıkacağı söyleniyor.

raya and the last dragon

Raya and the Last Dragon konusu

Kumandra dünyası, bir zamanlar ejderhalarla uyum içinde yaşayan farklı insan klanlarının bulunduğu beş bölgeye ayrılmıştır. Ancak Druun denen kötü canavarlar, dünyayı istila etmiş ve ejderhalar insanlığı kurtarmak için kendilerini feda etmiştir. Beş yüz yıl sonra Druun geri döner ancak tehdidin tekrar ortaya çıkmasına karşın bir ejderha geride kalmıştır. Yolculuğu sırasında Raya, ejderhasını Sisu (Awkwafina) adında bir kadın kılığında bulur. İkisi Sisu’yu ejderha hâline geri döndürmeli ve Druun’u sonsuza dek durdurmalıdır.

raya and the last dragon

Raya and the Last Dragon ne zaman çıkacak?

Film, ilk olarak 2020 yılının Kasım ayında izleyici karşısına çıkacak şekilde duyuruldu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını, birçok sektörü etkilediği gibi sinema sektörünü de etkiledi. Film yaklaşık olarak 4 ay ertelendi ve son olarak 5 Mart 2021 tarihi açılandı.

Filmin yeni fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.