Percy Jackson and the Olympians

Percy Jackson and the Olympians dizisinden ilk tanıtım

İlk olarak 5 kitap halinde çıkan daha sonra film serisine uyarlanmış Percy Jackson’ın Disney+ tarafından diziye uyarlanacağını öğrenmiştik. Bugün ise Percy Jackson and the Olympians dizisinden ilk tanıtım videosu, Disney+’ın resmi YouTube kanalı üzerinden yayımlandı. Yayımlanan kısa video bize diziden pek bir şey sunmasa da yapımın açılışını görüyoruz.

Percy Jackson and the Olympians

Percy Jackson and the Olympians konusu

Dizinin konusu henüz duyurulmadı. Ancak orijinal hikâye şöyle: Percy Jackson, Yunan mitolojisinde tanrı olan Poseidon’un yarı tanrı olan oğlu olduğunu öğrenir. Percy zamanla kendisi gibi tanrıların soyundan gelen gençlerle tanışır, onlarla sadece yarı tanrıların olduğu bir kampta yaşamaya başlar fakat bu da çok uzun sürmez ve annesini Yeraltı Tanrısı Hades‘ten kurtarmak için arkadaşlarıyla beraber mitolojik tanrılar ve yaratıklarla karşı karşıya geldiği bir maceraya atılır.

Kitabın yazarı Rick Riordan, yeni dizi uyarlaması için çok heyecanlı olduğunu bildirdi. Yapımın her alanında bizzat aktif olarak yer alacağını ve yapımın aslına sadık bir uyarlama olacağını duyurdu. Bu da kitaba fazlasıyla bağlı kalınacağı için hayranlarını sevindirdi.

Yayımlanan tanıtımı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.