Çığlık

Merakla beklenen Çığlık filmi için takvimler işaretlendi!

Paramount Pictures, Çığlık 5’in tarihini duyurdu

Tüm zamanların en popüler korku serilerinden biri olan Scream, yeni bir film ile geri dönüyor. Scream serisi, 4 filmden ve 3 sezonluk bir dizinin ardından geri dönmeye hazırlanıyor. Yeni uzun metrajlı filmin, serinin devamı mı yoksa yeni bir başlangıç mı olacağı henüz bilinmiyor.

Filmin ikonunun Edvard Munch’ın “Çığlık” tablosundan esinlenildiği hikayede, hayalet maskesi takan katilin hedefi olan Sidney Prescott’a odaklanılmış ve bu rolüyle Neve Campbell, önemli bir çıkış yakalamıştı. Dört filmden oluşan Scream serisi, dünya çapında beğeni toplamış, izleyiciler tarafından takdir görmüştü. Şimdi ise film için bir vizyon tarihi var.

Çığlık

Çığlık konusu

İlk filmi 1996 yılında vizyona giren Wes Craven imzalı Çığlık serisi dört filmden oluşuyordu ve ayrıca MTV’de yayımlanan ve başrolünde Bella Thorne’un bulunduğu yine aynı adlı bir 3 sezonluk Scream dizisi de yapılmıştı. Serinin başlangıç filminin konusu ise şöyleydi: Bir lise öğrencisi olan Casey Becker tuhaf bir telefon alır ancak arayan kişinin sesini tanımamaktadır. Bundan bir süre sonra ise yaşanan bir cinayet üzerine polis ve medya olayın üzerine gitmeye başlar. Ghostface adı verilen bir seri katil, çevresinde gördüğü gençleri birer birer öldürmektedir. Korku filmlerinin belli klişelerle örüldüğünü düşünen bir grup genç ise, yaşadıkları bu korku filminin içerisinde ve katille bir kedi-fare oyununda hayatta kalmaya çalışacaktır.

Çığlık
Seri katil Ghostface’in katliam yapmaya kaldığı yerden devam edeceği düşünülen yeni uzun metrajlı filmin, serinin devam filmi olacağı ya da yeni bir macerayı mı konu alacağı henüz bilinmese de Paramount Pictures filmin çıkışı için takvimlere 2021 yılını işaretledi. Seride şerif Dewey Riley rolündeki David Arquette ve Sidney Prescott rolündeki Nave Campbell’ın geri dönmek üzere yapımcı firmayla görüşme hâlinde olduğu bilgisi sinema tutkunlarını ve özellikle serinin hayranlarını oldukça sevindirmişti.

2021 yılının ikinci yarısında gelmesi planlanan film ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz ve serinin ilk filminin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.