99A8C0B2 16C8 4923 9B32 5CF8D5B84D33

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi romanı Amazon Prime dizisi oluyor

Orhan Pamuk’un en sevilen eserlerinden biri olan Masumiyet Müzesi, dijital yayınevi Amazon Prime Video tarafından diziye uyarlanıyor. 

svg%3E

Dijital dizi platformlarında bugünlerde Netflix’in en büyük rakibi Amazon, uluslararası yapımlarda bu alana yatırım yapmaya devam ediyor. Bugüne kadar Beat, The Forgotten Army, Hernan gibi dünyanın farklı yerlerinden yapımlara imza atan Amazon Prime, Türkiye’de büyük ilgi görebileceğini düşündüğümüz bir proje için çalışmalara başladı.

Televizyon dünyasıyla ilgili paylaşımlarıyla tanınan Ranini’nin paylaştığı bilgilere göre Amazon Prime, Orhan Pamuk‘un en sevilen eserleri arasında yer alan Masumiyet Müzesi‘ni diziye uyarlıyor. Yaklaşık iki yıldır gündemde olan bu projenin sonunda hayata geçirilecek olması oldukça heyecan verici.

Yapılan açıklamalara göre Masumiyet Müzesi dizisinin yapımcılığını Erik Barmack ve OGM Pictures üstleniyor. Dark, The Rain, O Mecanismo, Sacred Games, Quicksand gibi dizilerin yapımcısı olarak tanınan Barmack, Netflix’in uluslararası yapımlarının hayata geçirilmesinde büyük rol oynuyor.

“Başrolde Çağatay Ulusoy yer alabilir.”

Dizinin başrolünde yer alması için Kıvanç Tatlıtuğ’un adının geçtiği ancak Eric Barmack’in aklında Netflix Türkiye’nin ilk orijinal yapımı Hakan: Muhafız’ın başrolü Çağatay Ulusoy olacağı söylenenler arasında.

Orhan Pamuk’un 1975 yılından günümüze süren bir aşk hikâyesini takip ettiği bu roman, İstanbullu zengin çocuğu Kemal ve yoksul akrabası Füsun’un macerasını konu alıyor. 2012 yılında yayımlanan romanının Yapı Kredi Yayınları tarafından paylaşılan tanıtım yazısı:

“1975’te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen, İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun’un hikâyesi: Hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, ‘Masumiyet Müzesi’ elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

Masumiyet Müzesi’ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz.”

Diziyle ilgili gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.