one room

One Room 3. sezon ne zaman?

Yeni sezonda kadroya yeni isimler eklendi. Yeni oyuncular arasında, kahramanıyla birlikte bahçecilik kulübünde olan genç bir öğrenci olan Akira Kotokawa yer alıyor. Ayrıca diğer bir isim de kahramanın üst katındaki dairede yaşayan ve evde ona ders veren 24 yaşındaki Saya Orisaki olacak.

svg%3E

Takuya Tani, Kantoku’nun karakter tasarımlarını animasyona uyarlamak, Aose Shimoi ise senaryoları yazmak için geri dönüyor. Zero-G yine seriyi canlandırıyor. Baş yapımcı olarak da Shinichiro Ueda’yı görüyoruz.

Seri, ilk kez Ocak 2017’de gösterime girdi ve 12 bölüm olarak yayımlandı. İkinci sezon ise Temmuz 2018’de gösterime girdi ve 12 bölüm olarak yayımlandı. Seri aynı zamanda Nisan 2017’de gösterime giren ve erkek karakterlere odaklanan Room Mate: One Room adlı spin-off’a ilham verdi.

svg%3E

One Room anime serisinin hikayesi şöyle anlatılıyor:

Yeni bir apartmana taşınan Yui Hanasaka, komşusunu selamlamak için geleneksel bir ziyarette bulunur. Katılmak istediği üniversitede üst sınıftan biri olduğunu öğrenince giriş sınavlarını geçmek için ondan yardım ister. Bu sırada Natsuki Momohara, Tokyo’da bir apartman dairesinde yalnız yaşayan ağabeyini ziyaret etmeye karar verir. Başka bir yerde ise hevesli şarkıcı Moka Aoshima, umut dolu bir romancı olan çocukluk arkadaşı ile yeniden bir araya gelir.

Üç hikaye, görünüşte alakasız olsa da aynı özü içerir: Kaderin dizeleri, aynı kaderi paylaşanları birbirine bağlar ve birinin tek bir apartman dairesinden ötesine bakması gerekmez.

One Room anime serisinin resmi web sitesi bugün yaptığı açıklamada, animenin üçüncü sezonunun 5 Ekim’de prömiyer yapacağını, Tokyo MX ve BS-NTV’de yayımlanacağını açıkladı. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.