Mulan-Hau-Mulan-Seyrederiz

Mulan oyuncuları ve kadrosu

Disney‘in 1998 yapım klasik animasyon filmi Mulan’ın live-action versiyonu olan film, Çinli genç bir kadının alışılagelmiş yargıları kırarak Çin’in gelmiş geçmiş en cesur kahramanlarından biri olma hikayesini anlatıyor. Mulan, geçtiğimiz günlerde Disney+ kullanıcıları için kütüphanede yerini aldı. Bizler de Seyrederiz ekibi olarak filmi izledik. Film ile ilgili inceleme ve detaylardan önce, gelin hep birlikte filmin oyuncu kadrosuna göz atalım.

Mulan oyuncu kadrosu

Liu Yifei – Hua Mulan

svg%3E

Liu Yifei tarafından hayat verilen Mulan karakteri, babası yerine savaşa gitmek üzere ailesinden habersiz yola çıkıyor. Mulan’ın babası zaten hali hazırda daha önceden savaş deneyiminin olmasına rağmen, savaş gazisi olduğundan ötürü pek savaşabilecek durumda değil. Fakat ordu, her aileden en az 1 erkeğin bu savaşa katılmasını istediğinden babası bu savaşa kendisi gitmek istiyor. Mulan ise “Sen kadınsın, bir erkek bulup evlenmelisin” ve “Sen savaşamazsın, kadınlar savaşamaz” gibi yargılar ile bu zamana kadar kısıtlanmış olarak büyüdü. Fakat babasının yerine orduya katıldı. Bunu da ailesinden habersiz yapan Mulan, sadece erkeklerin bulunduğu İmparatorluk Ordusu’nda bir kadın olarak yer alıyor.

Karaktere can veren Liu Yifei; 2008 yılında, Jet Li ve Jackie Chan gibi ünlü isimlerle “The Forbidden Kingdom” filminde de yer almıştı.

Donnie Yen – Komutan Tung Yong

svg%3E

Hepimizin “Ip Man” serisinden bildiği Donnie Yen, Mulan filminde Komutan Tuıg’u canlandırıyor. Şahsen benim zaten fazlasıyla sevdiğim Donnie Yen’i sonlanmış olan Ip Man serisinin ardından böyle bir yapımda görmek gerçekten beni mutlu etti. Komutan Yung, hem İmparator Ordusu’nun üst düzey bir komutanı hem de Mulan’ın akıl hocası. Karaktere can veren Donnie Yen; dövüş sanatları aktörü, koreograf, yapımcı ve aynı zamanda da yönetmen.

Jason Scott Lee – Bori Khan

svg%3E

Animasyon filmindeki Shan Yu karakterine dayanan Bori Khan’ı ise Mulan filminde Jason Scott Lee canlandırıyor. Filmde Jason Scott Lee, Cücenler’in lideri Bori Khan olarak yer almakta. Bori Khan, babasının ölümünün intikamını almak isteyen güçlü bir lider. Role gerçekten oldukça fazla uyum sağlayan oyuncu, 1994 yapımı The Jungle Book filmindeki Mowgli rolüyle de bilinir. Şahsen Jason Scott Lee’nin canlandırdığı Bori Khan karakteri beni tatmin etti.

Yoson An – Chen Honghui

svg%3E

Yoson An tarafından canlandırılan Chen Honghui karakteri de Komutan Tung gibi animasyon filminde Li Shang’a dayanıyor. Komutan Tung’un birimine katılan ve Mulan’ın müttefiki olan Chen Honghui, kendinden emin ve hırslı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Yoson An ise daha önce “Ghost Bride”, “Dead Lucky”, “Mega Time Squad” filmlerinde boy göstermişti. Mulan’ın her zaman arkasında durup, onu koruması gerçekten güzeldi.

Gong Li – Xian Lang

svg%3E

Gong Li tarafından canlandırılan Xian Lang karakteri, Cücenler’in lideri Bori Khan’ın bir müttefiki olarak karşımıza çıkıyor. Aslında “cadı köle” de desek çok abes kaçmaz.  Xian Lang, şekil değiştirme gibi yetenekleri olan bir cadı olarak izleyici ile buluşuyor. Hiçbir yerde kendisine yer bulamayan Xian Lang, bir yuva edinebilmek için Bori Khan’ın İmparator’u devirmesi için ona yardım ediyor. Gong Li, Çin’de en iyi kadın oyuncular arasında yer almaktadır.

Jet Li – Çin İmparatoru

svg%3E

Jet Li’nin can verdiği Çin İmparatoru, Hun ordusuna karşı savaşmak için her evden bir erkeğin askere alınması emrini veriyor. Bu her eve Mulan ve ailesinin de evi dahil olduğu için Mulan’ın, İmparotorluk Ordusu’na katılmasına sebep oluyor. Jet Li tarafından canlandırılan karakter, bilge ve hayırsever bir karakter olarak izleyici ile buluşuyor. Oyuncu,  Once Upon a Time in China filminde, gerçek hayat halk kahramanı ve en büyük Kung Fu ustası Wong Fei Hung rolü ile ünlendi.

Tzi Ma – Hua Zhou

svg%3E

Mulan’ın babasını ise Tzi Ma canlandırıyor. Bir baba olarak Mulan’ı korumakla görevli olarak gerçekten üstüne düşeni yapmak için çaba gösteriyor. Fakat içten içe onun bir savaşçı olacağını bildiği için Mulan’a her konuda güveniyor ve her şeyden daha önemli bir konumda tutuyor. Tzi Ma Mulan’dan önce Skyscraper filminde Fire Chief Zheng karakterini canlandırıyordu.

Rosalind Chao – Hua Li

svg%3E

Mulan’ın annesi Hua Li’yi canlandıran isim ise Rosalind Chao (sağdaki). 62 yaşındaki oyuncu, bu zamana kadar pek çok filmde oynayan deneyimli bir isim.

Xana Tang – Hua Xiu

svg%3E

Mulan’ın kardeşi olan Hua Xiu karakterini ise Xana Tang canlandırıyor.

Jimmy Wong – Ling

Doua Moua – Chien-Po

Jun Yu – Cricket

Chen Tang – Yao

Cheng Pei-pei – Matchmaker

Daha fazla dizi ve film oyuncuları için Seyrederiz‘i takipte kalın. Ayrıca bizleri Instagram ve Twitter üzerinden de takip etmeyi unutmayın!

svg%3Esvg%3E

svg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3E

svg%3Esvg%3E

svg%3Esvg%3E

svg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3E

svg%3E

svg%3E

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.