One Night in Miami
One Night in Miami

One Night in Miami filminden ilk klip yayımlandı

Oscar ödüllü oyuncu Regina King’in ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesi olan One Night in Miami filmi, 7 Eylül’de gerçekleşen Venedik Film Festivali’nde gösterime çıkmıştı. Film ile ilgili daha şimdiden büyük eleştiriler geldi ve filmin adı Oscar dedikodularında geçti. Bunun üzerine filmin yapımcı şirketi olan Amazon Studios, filmin özel bir klibini yayımladı.

Güçlü figürler olan Muhammad Ali (Eli Goree), Jim Brown (Aldis Hodge), Sam Cooke (Leslie Odom Jr.) ve Malcolm X (Kingsley Ben-Adir)’in birlikte geçirdiği bir geceyi anlatan film, 25 Şubat 1964’te Miami, Florida’da geçiyor. Bu dört adam, Muhammad Ali’nin şampiyonluk zaferini kutluyor ama bir süre sonra ters giden şeyler oluyor.

svg%3E

One Night in Miami filminin hem önünde hem de arkasında çok güçlü bir kadro bulunuyor. Filmin müziklerini Oscar adayı Terence Blanchard besteliyor. Filmin sinematografisini Tami Reiker yaparken kostüm görevinin başında ise Francine Jamison Tanchuck var. Filmin kurgusunu da iki kere Oscar adayı olan Tariq Anwar yaptı.

Filmin senaristi Kemp Powers, One Night in Miami filmi için: “Bu projeye kalbimi ve ruhumu koydum. Onunla sağlam bir bağlantı kurmak istedim.” sözlerini sarfetmişti.

One Night in Miami filmi 2020’de vizyona girecek ve 10 Eylül’de gerçekleşecek olan Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek.

Yeni gelişmeler ve daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.