gelincik

Gelincik filminin fragmanı yayımlandı

Gelincik filminin yönetmen koltuğunda; Hep Yek 2, Ver Kaç, 5 Dakikada Değişir Bütün İşler, Gulyabani, Bu Son Olsun gibi bazı önemli filmlerin yönetmenliğini ve senaristliğini yapmış olan Orçun Benli oturuyor.

Gerilim, dram ve polisiye türündeki filmin başrollerinde ise Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım bulunuyor. Gelincik filmi; zorla kaybetmeler, yargısız infazlar ve işkencelerle dolu 90’lar siyasi ikliminden politik bir hikayeyi anlatıyor.

svg%3E

Gelincik konusu

Film, görevinden ayrılmış bir polis olan Ayhan’ın; tüm hayatını, mücadele ettiği her şeyi, kurduğu düzeni ve yıllarını arkasında bırakarak şehirden uzakta olan bir orman evine yerleşmesi ile başlıyor. Ayhan, bu yeni kurduğu yaşamda avcılık yapmaya başlıyor ve ava çıktığı günlerden birinde bir gelincik vuruyor. Ayhan, gelinciği vurduğu sıralarda ortaya çıkan tuhaf ama iyi bir insana benzeyen Karadayı’dan, gelincikler hakkında tuhaf bir kehanet öğreniyor. Gelincikler konusunda Karadayı tarafından uyarılan Ayhan, ardında bıraktığı anıları ve eski hayatıyla yüzleşirken bir yandan da kendisine musallat olan gelincikle mücadele etmek zorunda kalıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda bulunan Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’ın yanı sıra hepimizin tanıdığı; Hande Doğandemir, Bülent Emrah Parlak, İnan Ulaş Torun, Nilperi Şahinkaya, Mehmet Ali Kaptanlar, Yıldırım Beyazıt, Eray Özbal, Bulut Akkale ve Cansu Karakartal gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Filmin galası, 3 ve 10 Ekim arasında yapılacak Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştirilecek. Gelincik filmi 20 Kasım 2020 tarihinde vizyona girecek.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz:

Yeni gelişmeler ve daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.