öğretmen

Öğretmen dizisinin yeni sezon fragmanı yayımlandı

Bilindiği üzere, tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs pandemisinden ülkemizdeki dizi-film sektörü de payını almıştı. Neredeyse bütün TV dizi çekimleri durdurulmuştu. Hepsinin tekrar ekranlarımıza çıktığı ve yeni yeni yayımlanmaya başlandığı şu günlerde “Öğretmen” dizisinin de çekimlerine başlandı.

FOX kanalında yayımlanan “Öğretmen” dizisinin yeni sezonunun fragmanı geçtiğimiz gün içerisinde paylaşıldı.

“Öğretmen”, Japonya yapımı “Mr. Hiiragi’s Homeroom” dizisinden uyarlanan gençlik, psikoloji, gerilim ve dram türlerinde bir dizi.  Şu ana kadar 4 bölümü yayımlanan Med ve MF yapım imzalı dizinin senaryosu, Merve Girgin tarafından kaleme alınıyor.

Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizide, Poyraz Karayel olarak tanıdığımız İlker Kaleli‘yi, Akif Öğretmen rolünde görüyoruz. Dizide İlker Kaleli dışında Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu, Serkan Keskin, Şerif Erol gibi oyuncular da bulunuyor.

öğretmen

İlk bölümü 4 Mart 2020 tarihinde yayımlanan dizinin yönetmen koltuğunda şu ana kadar “Korkusuzlar”, “Yalan Dünya”, “Küçük Kadınlar”, “Lale Devri”, “Anneler ile Kızları”, “Umutsuz Ev Kadınları”, “Kara Para Aşk”, “Vatanım Sensin”, “Bir Yusuf Masalı”, “Acil Aşk Aranıyor” ve “Hayat Mucizelere Gebe” gibi dizilerde yardımcı yönetmenlik veya yönetmenlik yapmış olan Koray Kerimoğlu oturuyor.

Öğretmen dizisinin konusu:

Hikayenin ana karakteri Akif Erdem, bir fizik öğretmenidir ve nişanlısının komaya girmesi ardından onun eskiden çalıştığı okula atanır. Akif, öğrencilerine bir insanlık dersi vermek istemektedir. Ancak Akif Öğretmen, bildiğimiz alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaya karar verir. Akif Erdem, bu son ve en önemli dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12/A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. İçerdeki öğrenciler artık dışarı çıkamıyordur ve dış dünya ile bağlantıları kesilmiştir. Bunun ardından Akif Öğretmen, çocuklara bir soru sorar; “12/A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne aranızdan kim sebep oldu?” rehin alınan gençler, bu durumdan sadece doğruyu söyleyerek kurtulabileceklerdir.

öğretmen

Dizide çocuklara ve hatta tüm ülkeye iyi insan olmanın önemini anlatan empati kurmayı ve düşünmeyi öğretmeyi amaçlayan Akif Öğretmen’i zamanla anlayacak olan öğrencileri izlerken bir yandan da Akif Öğretmenin nişanlısının başına neler geldiğini öğrenmeye çalışacağız.

2. sezonunun da 4 bölüm olması planlanan dizinin yeni bölümü, önümüzdeki hafta çarşamba günü ekranlarda olacak.

Dizinin yeni sezonun fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.